wrz 10, 2013
1678 Wyświetleń
0 0

Jak powstała kolekcja CRAFT Anny Orskiej w bolesławieckiej Manufakturze

Napisany przez

Zobaczcie jak powstawała kolekcja CRAFT Anny Orskiej w bolesławieckiej Manufakturze. Jak podaje ELLE, wrzesień to czas premiery nowej kolekcji biżuterii projektantki. Tym razem autorka odwołuje się do tradycji związanej z ręcznie wyrabianą bolesławiecką ceramiką.

„Orska łączy nieco folkowe, ceramiczne elementy z bardzo nowoczesnymi, surowymi metalowymi formami. Efektem tego niecodziennego połączenia są unikalne, ręcznie wykonane bransoletki, pierścionki, naszyjniki i kolie. Zachwyca nas fakt, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i niemożliwy do odtworzenia – w dzisiejszych czasach coraz trudniej kupić coś naprawdę oryginalnego.” – pisze ELLE.

– Sami zaprosiliśmy panię Annę do współpracy – mówi Paweł Zwierz współwłaściciel Fabryki naczyń Kamionkowych Manufaktura. – To jedyna w Polsce projektantka, która w produkuje taką biżuterię artystyczną, ma też własną sieć dystrybucji.

Kolekcja powstawała około pół roku. Projektantka wiele dni spędziła w Manufakturze.

– Jestem bardzo zadowolony z tego co powstało, to zupełnie inna ceramika bolesławiecka pokazana w nowatorski sposób – mówi Paweł Zwierz.

Najnowsza kolekcja Anny Orskiej dostępna jest w butiku przy ul. Mokotowskiej w Warszawie i w Starym Browarze w Poznaniu. Biżuterię będzie można również kupić online na www.orska.pl.

Anna Orska ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych. Od 13 lat projektuje dla popularnych marek takich jak: W.KRUK, DENI CLER, SWAROVSKI ELEMENTS. Jej prace były wystawiane w Nowym Jorku, Mediolanie, Berlinie. Odkąd ukończyła doktorat na Wydziale Biżuterii w Łodzi przekazuje swoją wiedzę i doświadczenie wykładając na wyższych uczelniach.

Od ponad trzech lat swoje najbardziej artystyczne wizje realizuje pod autorską marką ORSKA tworząc głównie unikaty i serie limitowane. W jej butikach można znaleźć naszyjniki z wyłowionych lin, weneckich kryształów czy starych monet. Jako pierwsza w Polsce na taką skalę zastosowała upcycling w jubilerstwie i zapoczątkowała nowy styl w jubilerstwie. Podczas realizacji swoich pomysłów korzysta z wyspecjalizowanych fabryk w Polsce i za granicą. Dzięki swojej pasji i sercu włożonemu w każdy projekt codziennie zyskuje nowe wielbicielki.

Orska wdrożyła do produkcji już ok 1000 wzorów, zarówno dla dużych jak i małych firm. Jest autorką dużych produkcji, limitowanych serii biżuterii jak i specjalnych indywidualnych zamówień.

Jej małe rękodzieła noszą: Sharon Stone, Andie MacDowell, Grażyna Kulczyk, Nina Terentiew, Grażyna Torbicka, Katarzyna Figura, Beata Sadowska i Anna Czartoryska – Niemczycka.

Znakomity filmik zrealizowali Radosław Berent i Łukasz Bieniecki.

 

Kategorie:
wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish