Wrz 18, 2013
996 Wyświetleń
0 0

Segregacja w liceum

Napisany przez

I LO jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną powiatu bolesławieckiego, która zdecydowała się na segregację odpadów. Licealiści zrzeszeni w grupie ekologicznej prowadzonej przez nauczycielkę biologii Karolinę Jarząbek „zapracowali” już na certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, przyznany szkole na początku września przez  Kapitułę Programu „Szkoły dla Ekorozwoju”. 

Choć całoroczna praca grupy nie była nastawiona na to wyróżnienie, to miło im znaleźć się w gronie 49 zdobywców certyfikatu w kraju. Licealiści cieszą się, bo doceniono w ten sposób szereg ubiegłorocznych działań szkolnych  ekologów, m.in dotyczących zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, promowania zasad zdrowego żywienia a także akcji informacyjnych m.in. organizacji wystawy o organizmach chronionych.

Dlatego też decyzja o wprowadzeniu od tego roku szkolnego segregacji odpadów w I LO jest naturalną kontynuacją ekologicznych działań i  poważnym zobowiązaniem  podjętym przez społeczność szkolną. W ślad za tą deklaracją pojawiły się na szkolnych korytarzach pojemniki do segregacji w trzech kolorach oraz  akcje informacyjno-szkoleniowe przygotowane przez  grupę ekologiczną, w których wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Warto dodać, że I LO jest  jedyną szkołą ponadgimnazjalną powiatu bolesławieckiego, która zdecydowała się na segregację odpadów.

 Foto: Sławomir Zimniak

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Proletaryat w w Teatrze Starym

W sobotę 9 listopada 2013r. odbędzie się II Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych - gwiazdą Festiwalu będzie zespół PROLETARYAT - w...

Zamknij