Paź 10, 2013
1384 Wyświetleń
1 0

Daniel Popek z bolesławieckiego I LO w finale konkursu Wrocławski Licealista

Napisany przez

Wielki sukces Daniela Popka z klasy II a. Przeszedł do finału konkursu Wrocławski Licealista – plasując się na drugim miejscu. Teraz czeka go teraz sobotnia rozgrywka, w trakcie której zmierzy się głównie z licealistami z Wrocławia.

Wrocławski Licealista to konkurs na najbardziej wszechstronnego licealistę. O miejsce w finale, gdzie zwycięzca poza tytułem Licealisty Roku zgarnie 5 tys. zł nagrody, walczyło w ubiegły piątek prawie ćwierć tysiąca uczniów z całego Dolnego Śląska – podaje Gazeta.pl.  Do rozwiązania mieli zestaw 100 pytań zamkniętych z dziesięciu różnych dziedzin: języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, historii i trzech języków obcych (rozwiązać należało test z co najmniej dwóch języków obcych).
Testy ułożyli je wykładowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej.  Do finału weszło ośmioro uczniów XIV LO we Wrocławiu, a także Daniel z I LO w Bolesławcu i uczeń III LO we Wrocławiu. Ci, którzy z testami poradzili sobie najlepiej, w sobotę spotkają się z jurorami oko w oko i będą musieli wykazać się już nie tylko ogromną wiedzą, ale też inteligencją i umiejętnością formułowania wypowiedzi. Konkurs Wrocławski Licealista organizujemy w tym roku po raz ósmy. Współorganizatorem i fundatorem nagrody głównej jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Zdobywca drugiego i trzeciego miejsca otrzyma odpowiednio 2000 i 1000 zł brutto od “Gazety”.

– Trzymamy wszyscy mocno kciuki, ale sam fakt pokonania tylu wszechstronnie uzdolnionych licealistów z Dolnego Śląska – to ogromny i spektakularny sukces Daniela i naszej szkoły – mówi Katarzyna Żak, zastępca dyrektora I LO.

Foto: Dolnośląska Szkoła Wyższa

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Daniel Popek z bolesławieckiego I LO w finale konkursu Wrocławski Licealista

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Spłonęło mieszkanie w Nowogrodźcu

  Dziś po godzinie 12 strażacy zostali wezwani do pożaru mieszkania przy ul. Mickiewicza w Nowogrodźcu. […]

  Zamknij