Paź 13, 2013
1501 Wyświetleń
1 0

Wielki sukces Daniela Popka z I LO

Napisany przez

We wczorajszym finale konkursu Wrocławski Licealista Daniel Popek z bolesławieckiego I Liceum Ogólnokształcącego zajął piąte miejsce. Był jedynym finalistą spoza Wrocławia co jest wielkim sukcesem zarówno jego, jak i I LO.

Daniel przeszedł do finału konkursu plasując się na drugim miejscu a pokonując niemal 250 licealistów z całego Dolnego Śląska. W tym, celu musiał jak najlepiej poradzić sobie z zestawem 100 pytań  z dziesięciu różnych dziedzin: języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, historii i trzech języków obcych (rozwiązać należało test z co najmniej dwóch języków obcych). Testy ułożyli wykładowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej.  Do finału weszło ośmioro uczniów XIV LO we Wrocławiu, a także Daniel z I LO w Bolesławcu i uczeń III LO we Wrocławiu.

Ta ósemka w sobotę spotkała się z jurorami oko w oko i musiała wykazać się nie tylko ogromną wiedzą, ale także inteligencją i umiejętnością formułowania wypowiedzi.  Wygrała Justyna Lityńska, maturzystka z XIV LO we Wrocławiu Daniel Popek zajął 5 miejsce. TUTAJ można zobaczyć jak odbierał dyplom za udział w konkursie.

Konkurs organizowany jest od 8 lat przez Gazetę Wyborczą. Fundatorem nagród jest Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Więcej informacji o rozstrzygnięciu konkursu znajdziesz TUTAJ.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Wielki sukces Daniela Popka z I LO

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Co trzeba zrobić po śmierci bliskiej osoby?

  Zdarzenie, o którym mowa powyżej zwykle spada na osoby bliskie osobie zmarłej nagle. Z doświadczenia […]

  Zamknij