paź 29, 2013
1570 Wyświetleń
0 0

Ceramika z Bolesławca podbija Japonię!

Napisany przez

Bolesławiecka ceramika od dawna cieszy się ogromną popularnością zarówno na starym kontynencie jak i w USA. Jednak obecnie kamionka zdobyła ogromną popularność również na Dalekim Wschodzie.

Dowodem zainteresowania jest wizyta w Bolesławcu delegacji japońskiej z Kersen INC. CEO, która gromadziła materiały dotyczące wytwórczości ceramicznej w mieście dobrej gliny. Japończycy zwiedzili  miasto, odwiedzili zakłady ceramiczne, zapoznając się z technologią i bogatym asortymentem produkcji. W Muzeum Ceramiki goście zapoznali się z historią rzemiosła garncarskiego oraz obejrzeli eksponaty powstałe w Bolesławcu od XIII do XX wieku. Ostatecznym efektem wizyty jest publikacja zatytułowana „Ceramika z Bolesławca”. Jest to obecnie jedyna na rynku japońskim publikacja poświęcona w całości bolesławieckiej ceramice, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników. O jej popularności świadczy pierwsze miejsce w rankingu popularności w swojej kategorii na japońskiej stronie Amazon.

O swoistej modzie na bolesławiecką kamionkę świadczą również dwie wizyty telewizji japońskiej w Bolesławcu jesienią 2012 oraz latem 2013 roku. Z całą pewnością rosnące zainteresowanie bolesławiecką ceramiką w Japonii jest dowodem na ponadczasowość i oryginalność powstającej w Bolesławcu ceramiki.

Kategorie:
news
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish