Lis 5, 2013
1100 Wyświetleń
0 0

Renata Przemyk w czwartek Lubaniu

Napisany przez

Miejski Dom Kultury w Lubaniu oraz Restauracja Tęczowa zapraszają na koncert Renaty Przemyk. Artystka wystąpi w restauracji z koncertem akustycznym już 7 listopada o godzinie 19.00.

Bilety w cenie 40 zł, można kupić w sekretariacie MDK przy ul. Kościuszki 13 w godzinach 08.00 – 15.30lub w biurze restauracji Tęczowa.

Renata Przemyk  to piosenkarka i  kompozytorka. Jest  członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV. Z wykształcenia  bohemistka. Sprzedała ponad 500 tys. egzemplarzy swoich płyt.

Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1988, na XXIV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, ale dopiero rok później zdobyła tam Grand Prix i nagrodę dziennikarzy. Przez rok śpiewała w zespole Ya Hozna. Po rozstaniu z zespołem w listopadzie 1990 r. rozpoczęła karierę solową. Zapraszana była na wiele festiwali piosenki, m.in. do Opola, Jarocina, Wrocławia i Sopotu.

Nagrała dziesięć płyt, w tym jedną z muzyką do spektaklu teatralnego Balladyna w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Większość z jej płyt zdobyła tytuł złotej płyty. W 2003 wydała album z największymi przebojami (m.in. „Babę zesłał Bóg”, „Protest Dance”, „Ostatni z zielonych”, „Zero”, „Bo jeśli tak ma być”), podsumowujący jej dotychczasową karierę. Na tej płycie utwór „Kochana” wykonała w duecie z Kasią Nosowską.

Artystka wielokrotnie koncertowała w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, USA). Od niemal 20 lat współpracuje z Anną Saraniecką, która jest autorką tekstów jej piosenek oraz menedżerem.

W 2008 zadebiutowała jako aktorka teatralna rolą Hortensji w spektaklu Terapia Jonasza w chorzowskim Teatrze Rozrywki (reż. Jacek Bończyk), w 2009 można oglądać ją w roli Meksykanki w przedstawieniu Tramwaj zwany pożądaniem (reż. Dariusz Starczewski). Skomponowała również muzykę do songów w spektaklu Freda Apke – Odjazd.

W 2009 roku Renata Przemyk założyła akustyczne trio o nazwie Acoustic Trio z którym właśnie wystąpi w Lubaniu. Nowy projekt zakłada więcej improwizacji podczas koncertów. W repertuarze Acoustic Trio znajdują się kameralne, wyciszone, melancholijne utwory artystki. ( źródło Wikipedia)

Tekst: Sławomir Piguła/ Przegląd Lubański

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
polecamy
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Siostry Kołacz blogują

BrownBlueEyes to wspólny blog Alicji  i Igi Kołacz. Alicja (z lewej na zdjęciu) znana jest […]

Zamknij