lis 8, 2013
1585 Wyświetleń
0 0

Kradli paliwo z TIRów

Napisany przez

Policjanci Komisariatu Policji w Kruszynie w nocy z 6 na 7 listopada br. zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzany o nielegalny obrót paliwem na terenie jednego z parkingów w gminie Gromadka.

Funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy poruszający się na parkingu między samochodami ciężarowymi. Po wylegitymowaniu kierowcy okazało się, że jest to 36-letni mieszkaniec gminy Gromadka, który w bagażniku swojego auta przewozi baniaki z paliwem, których pochodzenia nie jest w stanie wytłumaczyć. W toku sprawdzenia całego parkingu policjanci znaleźli przy jednym z TIR-ów plamę oleju. Jak się później okazało powstała ona w wyniku kradzieży paliwa, którego dokonał kierowca tego samochodu 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego.
W toku prowadzonych czynności policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kruszynie ustalili, że kierowca samochodu ciężarowego sprzedał mieszkańcowi gminy Gromadka olej napędowy pochodzący z przestępstwa w ilości 120 litrów za 400 złotych. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że ci sami podejrzani w październiku 2013r. dokonali podobnej „transakcji” której przedmiotem było 100 litrów oleju sprzedane za 400 złotych.

O zaistniałym zdarzenie poinformowany został pracodawca mieszkańca województwa śląskiego, który stawił się w jednostce Policji i odebrał odzyskane paliwo o wartości prawie 700 złotych.
Kierowca samochodu ciężarowego odpowie za dokonanie dwóch kradzieży a nabywca paliwa odpowie za dwukrotne paserstwo. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja i zdjęcie: KPP Bolesławiec

Tagi artykułu:
· · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish