lis 15, 2013
1349 Wyświetleń
0 0

Brał kredyty na konto kolegi

Napisany przez

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą bolesławieckiej komendy w wyniku działań operacyjnych ustalili, że 23-letni mieszkaniec Bolesławca co najmniej dwukrotnie w październiku 2013r. oszukał dwie firmy udzielające pożyczek. Podejrzany, wykorzystując znajomość danych osobowych swojego kolegi oraz dostęp do jego bankowości elektronicznej wziął dwa kredyty.

Mechanizm zaciągania kredytu był zawsze taki sam. 23-latek, mając zadłużenia, poprosił kolegę, aby ten założył w banku na siebie konto, na które rzekomo miały wpływać obecne zarobki podejrzanego. Tłumaczył się faktem, że każde zarobione pieniądze zajmuje mu komornik, dlatego potrzebuje pomocy. Koleżeńska prośba o przysługę okazała się oszustwem.
W toku dalszych czynności policjanci udowodnili 23-latkowi dokonanie kolejnych 5 oszustw poprzez wzięcie pożyczek przy posłużeniu się danymi tego samego kolegi.

Obecnie trwają czynności wyjaśniające.
Zatrzymany, oszukując firmy dające kredyty, łącznie wziął pożyczki na blisko 3,5 tys. złotych.

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish