Gru 2, 2013
1359 Wyświetleń
0 0

Wystawa prac Katarzyny Sas w Siegburgu

Napisany przez

„Granzenlos – Bez granic – Sans frontieres” – to tytuł wystawy sztuki, której wernisaż miał miejsce 23 listopada 2013 r. w Pumpwerk (Pompownia) w Siegburgu – partnerskim mieście Bolesławca. Wystawa została zorganizowana dla uhonorowania Trójkąta Weimarskiego oraz obchodów 50. rocznicy podpisania „Traktatu Elizejskiego”.

Koordynatorem i pomysłodawczynią projektu jest dr. Clotilde Lafont – Konig. Wyróżnia się on swoją transgranicznością nie tylko ze względu na udział artystów z Niemiec, Francji i Polski, ale też ze względu na podejmowane tematy i techniki, niezależne od jakichkolwiek politycznych podziałów.

W wystawie wzięło udział pięcioro artystów, wśród nich znalazła się bolesławianka Katarzyna Sas (pierwsza z prawej na zdjęciu u góry), która w industrialnym wnętrzu Pompowni zaprezentowała batiki.

„Ideą prezentacji jest pokazanie w jaki sposób natura i sztuka – malarstwo Marii Dierker i Katarzyny Sas, polityka i fotografia Bernda Karstena, kosmos i fotografia Stefana Zajonza, jak również społeczeństwo konsumpcyjne w pracach Clotildy Lafont – Konig są wszechobecne. Tylko razem możemy chronić przyrodę, tylko razem możemy zmienić wiele rzeczy w polityce, tylko razem możemy uniknąć, aby nie wszystko miało charakter konsumpcyjny.” (C.Lafont – Konig, z przedmowy do katalogu wystawy).

Wystawa będzie prezentowana do 7 grudnia.

Tekst i zdjęcia: MDK Bolesławiec

 

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tomasz Chodyra w Top Wings w TVN TURBO

Jeszcze tylko przez 6 dni możecie oglądać 11 odcinek cyklu Top Wings. Jednym z bohaterów […]

Zamknij