sty 4, 2014
3976 Wyświetleń
2 0

Sami złapali złodzieja, teraz organizują patrole przeciw przestępcom

Napisany przez

Mieszkańcy Parowej i Ołoboku sami złapali złodziei z pobliskiej wsi. Teraz codziennie po okolicy krążą obywatelskie patrole. – Jest tutaj mnóstwo kradzieży, w krótkim czasie okradziono 14 garaży – mówi Bogdan Pagórski, jeden z poszkodowanych.

Stowarzyszenie powstaje, aby ludzie czuli się bezpieczniej

Stowarzyszenie powstaje, aby ludzie czuli się bezpieczniej

30 grudnia, noc przed Sylwestrem, okradziono Dom Weselny Stodoła w Ołoboku należący do Pagórskiego.  Złodzieje wypchnęli okno i wynieśli sprzęt muzyczny zespołu BAD wart około 24 000 zł. Gitarę, wzmacniacze, końcówki mocy, kolumny, mikrofony i wiele innych przedmiotów wywieźli korzystając z ukradzionej na miejscu przyczepki. Kradzież zgłoszono na policję. Złodzieje bardzo skomplikowali zespołowi życie, bo BAD miał grać podczas imprezy sylwestrowej na balu w Osiecznicy a sprzętu nie było.

Mieszkańcy postanowili na własną rękę poszukać przestępców. Zrobili wywiad i zidentyfikowali sprawców z pobliskiej wsi. Dopadli ich, gdy złodziejom zabrakło paliwa na leśnej drodze. Jeden uciekł, drugiego oddano w ręce policji. Policjanci sami schwytali drugiego podejrzanego. Udało się odzyskać niemal wszystkie ukradzione ze Stodoły przedmioty.

– Przyznali się tylko do jednego włamania, przy jednym z nich podobno znaleziono nawet narkotyki, ale mimo to podobno ich wypuszczono decyzją prokuratury- mówi jeden z mieszkańców Parowej.

Włamanie do Stodoły to tylko jedno z dziesiątek takich przestępstw dokonanych w ostatnich miesiącach na terenie Parowej, Ołoboku, Bronowca i Przejęsławia. Mieszkańcy boją się o swoje mienie, niektórzy zaczęli nawet przebąkiwać o przeprowadzce w bezpieczniejsze strony. Jednak sukces i schwytanie złodziei, którzy kradli w Ołoboku, sprawiły, że mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Od kilku dni po wsiach krążą co noc obywatelskie patrole (foto na samej górze) mające płoszyć i łapać złodziei.

– Właśnie zakładamy stowarzyszenie, które pomoże nam bronić się przed przestępczością – mówi Bogdan Pagórski. – Nie możemy dać się zastraszać złodziejom, chcemy czuć się bezpiecznie.

Według informacji mieszkańców na terenie okolicznych wsi grasują dwie lub trzy grupy włamywaczy, prawdopodobnie z okolic Ruszowa i Jagodzina. Obywatelskie patrole mają uczynić okolicę bezpieczniejszą i utrudnić życie złodziejom.

– Nikt nie planuje żadnych samosądów, jeśli kogoś złapiemy, a na pewno oddamy w ręce policji  – mówi Bogdan Pagórski. –  Wiemy, że się narażamy, ale nie ma innego wyjścia. Ludzie po prostu się boją tutaj mieszkać.

Mieszkańcy zakładają stowarzyszenie aby walczyć z przestępczością.

Mieszkańcy zakładają stowarzyszenie aby walczyć z przestępczością.

Foto: Andrzej Stefańczyk

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Sami złapali złodzieja, teraz organizują patrole przeciw przestępcom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish