sty 8, 2014
1447 Wyświetleń
0 0

Komputery w Bibliotece dzięki „Kraszewskiemu”

Napisany przez

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu wzbogaciła się o sześć nowych stanowisk komputerowych. Sprzęt zakupiono dzięki dofinansowaniu z programu dotacyjnego Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. W ramach II edycji w 2013 roku pozyskano 20 tysięcy złotych. Nowe stanowiska komputerowe poprawią komfort pracy bibliotekarzy i będą również służyć czytelnikom. Efektem docelowym będzie stworzenie do roku 2015 katalogu on-line obejmującego całość zbiorów biblioteki.

Nazwa programu nawiązuje do Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego – ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i obchodzonego w roku 2012. Józef Ignacy Kraszewski (1812-1887) – polski pisarz, publicysta, wydawca, krytyk literacki, historyk, działacz społeczny i polityczny. Jego twórczość wywarła trwały wpływ na kulturę i literaturę polską.

Kategorie:
news
  http://www.mbp.boleslawiec.pl

  Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Budynek główny usytuowany jest w centrum - przy ul. Sądowej 8. Filia znajduje się przy ul. Staroszkolnej. Zbiory - ogółem - kształtują się na poziomie 150 tysięcy. Czytelnicy mogą korzystać z Internetu i bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish