sty 11, 2014
1912 Wyświetleń
0 0

Miejska Biblioteka nagrodzona w konkursie „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Napisany przez

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu została ponownie nagrodzona w kolejnej edycji Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2012/2013.

Dyplom Uznania za zdobycie Nagrody został przekazany wraz z kompletem książek wyłonionych w III Konkursie Literackim im. A. Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. W kategorii wiekowej do 6 lat pierwszego miejsca nie przyznano, drugie miejsce uzyskała Beata Majchrzak: Opowieść o błękitnym psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci, trzecie: Grażyna Bąkiewicz: Kosmiczni odkrywcy – Franio i jego babcia. W kategorii od 6 do 10 lat pierwsze miejsce przypadło Katarzynie Ryrych: O Stephenie Hawkingu, Czarnej Dziurze i Myszach Podpodłogowych, drugie otrzymał Rafał Witek: Klub latających ciotek, trzecie – Paweł Beręsewicz: Noskawery. W Kategorii wiekowej 10-14 pierwsze miejsce oraz Grand Prix Konkursu uzyskał Marcin Szczygielski za książkę Arka czasu. Drugie miejsce stało się udziałem Zuzanny Orlińskiej: Ani słowa o Zosi, a trzecie Barbary Kosmowskiej za Sezon na zielone kasztany.

Nagrodę i Wyróżnienie w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2012/2013otrzymały także dwie szkoły w Bolesławcu: Miejski Zespół Szkół Nr 2 i Szkoła Podstawowa Nr 2.

 

Kategorie:
news
  http://www.mbp.boleslawiec.pl

  Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Budynek główny usytuowany jest w centrum - przy ul. Sądowej 8. Filia znajduje się przy ul. Staroszkolnej. Zbiory - ogółem - kształtują się na poziomie 150 tysięcy. Czytelnicy mogą korzystać z Internetu i bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish