Sty 15, 2014
1164 Wyświetleń
0 0

I LO 237 w Polsce i 19 na Dolnym Śląsku

Napisany przez

I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu  pojawiło się ze “Srebrną Tarczą Jakości” w tegorocznym rankingu liceów w Polsce tworzonym przez “Perspektywy”. Szkoła może się pochwalić 237 pozycją w Polsce i 19 na Dolnym Śląsku. W zeszłym roku szkoła uplasowała się niżej z “Brązową tarczą”.

– Gratulujemy wszystkim, którzy zapracowali na ten sukces: naszym uczniom, nauczycielom oraz środowisku lokalnemu, w tym także mediom, które wspierają nasze działania – mówi Katarzyna Żak, wicedyrektor szkoły.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Pełny ranking można znaleźć TUTAJ.

Bolesławieckie II Liceum Ogólnokształcące znalazło się poza pierwszą pięćsetką polskich ogólniaków. Na Dolnym Śląsku ma miejsce 47.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do I LO 237 w Polsce i 19 na Dolnym Śląsku

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Cwaniara

  - Mąż stwierdził, że weszłam w czwartą fazę depresji – poinformowała mnie Moja Znajoma. – […]

  Zamknij