sty 27, 2014
2257 Wyświetleń
0 0

Cezary Przybylski Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego?

Napisany przez

Jak podaje Gazeta Wrocławska marszałka Rafała Jurkowlańca najpewniej zastąpi Cezary Przybylski, starosta powiatu bolesławieckiego i obecny wiceprzewodniczący zarządu Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. – To prawdopodobna kandydatura – przyznaje gazecie Jacek Protasiewicz.

– Nie rozmawialiśmy w ogóle na temat personaliów, więc trudno mi się do tego  odnieść – komentuje Cezary Przybylski. – Gdybym dostał taką propozycję to musiałby ją zatwierdzić klub Platformy w sejmiku i musiałbym porozmawiać z kolegami w powiecie.

Starosta w rozmowie z nami stwierdził również, że gdyby został marszałkiem o obsadzie stanowiska starosty bolesławieckiego decydowałaby miejscowa PO  oraz koalicja powiatowa. Nie chciał podać nazwiska ewentualnego kandydata.

„Marszałek Dolnego Śląska Rafał Jurkowlaniec straci stanowisko, a Platforma Obywatelska poprze Rafała Dutkiewiczach w walce o fotel prezydenta Wrocławia jesienią tego roku. Dziś na spotkaniu negocjacyjnym Platformy Obywatelskiej i Rafała Dutkiewicza ustalono, że koalicja pomiędzy dwoma ugrupowaniami w sejmiku województwa zostanie zawarta już teraz, a po wyborach samorządowych oba ugrupowania mają być dla siebie „koalicjantami pierwszego wyboru”. To oznacza koniec rządów Rafała Jurkowlańca. Tę informację potwierdzili portalowi GazetaWroclawska.pl i prezydent Rafał Dutkiewicz, i szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz. Koalicjantami Dutkiewicza i PO w Sejmiku mają być też PSL i SLD.” – podaje Gazeta Wrocławska.

Pod koniec ubiegłego roku w związku ze zmianami w PO Cezary Przybylski pojawiał się w gronie kandydatów na stanowisko Wojewody Dolnośląskiego.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Cezary Przybylski Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish