mar 14, 2014
2232 Wyświetleń
0 1

Powinienem chyba zacząć od podziękowań. Ale nie zacznę :)

Napisany przez

Nagroda za promocję miasta dla Mariusza Lickiewicza to nie jest nagroda dla mnie. To, po zeszłorocznym wyróżnieniu, znowu kolejna nagroda dla VIA SUDETIKI.

To nagroda dla jej najaktywniejszych członków – Agatki i Radka Makówka, Tomka Roli, Rafała Klimka. To nagroda dla wolontariuszy – „naszych” świetnych „młodych”, którzy w potrzebie chwili rzucają wszystko i stają przy nas żeby pracować i bawić się. To wreszcie nagroda dla Bogdana Nowaka i „jego” Gliniady. To dzięki niej VIA SUDETICA ma pozycję, poważanie i prestiż. To wyróżnienie dla naszych członków, przyjaciół i sympatyków.

Ja jestem tylko tegoroczną personifikacją zasług nas wszystkich.

Ostatnia edycja nagród wyróżnia nas za trzy działania. Głównym i chyba najbardziej spektakularnym była pierwsza w historii Bolesławca wizyta Radiowej Trójki z jej legendą Markiem Niedźwieckim. Dwa dni które wstrząsnęły pokoleniem dzisiejszych czterdziesto- i pięćdziesięciolatków. O kulisach powstania pomysłu można przeczytać TUTAJ, i TUTAJ.

Kolejne docenione działania to organizacja miesięcznej wystawy bolesławieckich artystów w Instytucie Polskim w Pradze – wystawa zakończona finisażem w okresie United Islands of Prague – w czasie którego de facto Glinoludy przeprowadziły happening „wskrzeszenie Golema”. Przedsięwzięcie to organizowane było przy współpracy Wydziału Promocji UM w Bolesławcu. Więcej o tej inicjatywie dowiecie się TUTAJ i TUTAJ.

Trzecia inicjatywa to współpraca z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim w dziedzinie promowania Bolesławca wśród młodzieży rosyjskiej – działanie, które może w obecnym stanie sytuacji geopolitycznej może wydawać się lekko politycznie niepoprawne, ale liczy się przecież przyjaźń i współpraca pomiędzy narodami a nie zinstytucjonalizowanym aparatem poszczególnych państw. Co na dodatek akurat w moim przypadku – człowieka, którego ojciec zginął od kuli sowieckiego żołnierza – jest aż nadto wymowne. Więcej o młodych Rosjanach w Bolesławcu przeczytacie TUTAJ.

Mimo, że jest to nagroda za promocję Bolesławca w roku 2013 ja osobiście traktuję ją jako zwieńczenie mojej już prawie trzyletniej pracy dla VIA, Gliniady i Bolesławca. Częstokroć jest tak, że nie jest się docenianym przez ludzi, dla których zrobiło się wiele a jest się docenionym przez „obcych”. I tak chyba jest w tym przypadku.

I tak przy okazji. Bo to akurat dobra okazja.

Nie mieliśmy dotąd okazji jako stowarzyszenie wyrazić swojego oficjalnego stanowiska w sprawie oficjalnego rozdzielenia VIA SUDETIKI i GLINIADY.

Nasze stanowisko po części pokrywa się z TYM bardzo mądrym tekstem Bogdana Nowaka zamieszczonym na stronie internetowej Gliniady.

Wyczerpała się formuła współpracy stowarzyszenia z Gliniadą, podobnie jak powoli wyczerpuje się formuła samego happeningu. Bogdan jako prawdziwy artysta jest w stanie tchnąć w Gliniadę nowego ducha i uczynić z niej zjawisko jeszcze bardziej medialne i promujące region. Gliniada to również po części „dziecko” stowarzyszenia – od siedmiu lat pracowali przy niej i ją tworzyli wszyscy kolejni członkowie stowarzyszenia. Ale my Bogdana nie pozostawimy samego – w każdej chwili może liczyć na naszą pomoc w wychowaniu wspólnej „córki”.

Bogdanowi, jako naszemu wielkiemu autorytetowi dziękujemy za lata przygody, zabawy, ciężkiej pracy, wielkich emocji i przyjaźni. No bo naprawdę „WSZYSCY jesteśmy z tej samej gliny”.

 

 

Kategorie:
Via gra : )

Prezes Via Sudetica, strażak, cyklista.

Komentarze do Powinienem chyba zacząć od podziękowań. Ale nie zacznę :)

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish