mar 19, 2014
1502 Wyświetleń
0 0

O szpitalu słów kilka

Napisany przez

Uczestniczyłem dzisiaj w posiedzeniu Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Bolesławieckiego. Głównym tematem spotkania była informacja Dyrektora o sytuacji finansowej i organizacyjnej Szpitala Powiatowego.

Jeśli chodzi o liczby: Wartość kontraktów w 2014 r. jest w zasadzie na tym samym poziomie, co w roku 2013r. i wynosi 37,6 mln zł. Wartość planowanych na 2014 rok inwestycji to ponad 340 tys. zł (z czego blisko 300 tys. na sprzęt). Liczba hospitalizacji w roku 2013 wyniosła ponad 21 tys. W 2013 roku bolesławiecki szpital, co prawda wypracował na działalności operacyjnej ponad 2 mln zł, ale ten „zysk” można raczej określić jako pieniądz wirtualny, utopiony w papierowych liczbach finansowej machiny tej placówki. Zadłużenie szpitala na koniec ubiegłego roku, to blisko 16 mln zł, co powoduje, że w dalszym ciągu zmaga się on z finansowaniem swojej działalności bieżącej.

W 2014 roku z nadzieją patrzeć trzeba na możliwy remont Oddziału Zakaźnego (być może przy pomocy finansowej samorządu województwa (marszałka), miasta i pozostałych gmin Powiatu Bolesławieckiego). Mam również nadzieję (być może płonną), że objęcie funkcji Marszałka Województwa Dolnośląskiego przez b. Starostę Bolesławieckiego w niedalekiej przyszłości wpłynie pozytywnie na finanse, organizację i funkcjonowanie (wciąż obu) szpitali bolesławieckich: Wojewódzkiego i Powiatowego. Oby te ewentualne zmiany na lepsze odczuli przede wszystkim mieszkańcy-pacjenci ziemi bolesławieckiej.

I na koniec „optymistyczny” komunikat z Ministerstwa: Jest pomysł na skrócenie kolejek do specjalistów…: „Stawać ciaśniej!”.

Dużo zdrowia Państwu życzę.                                                 

Maciej Stanisław Małkowski

 

 

Kategorie:
Małkowski
Facebook Profile photo
http://www.maciejmalkowski.pl

Bolesławiec, to przestrzeń, w której przebywam, pracuję, wypoczywam, z której czerpię natchnienie do życia. Samorządowiec, b. wiceprezydent Bolesławca, założyciel inicjatywy IMPULS MIASTA. Radny miasta Bolesławiec VIII kadencji (wcześniej radny Powiatu IV i V kad.) Kiedy Bóg da i czas pozwoli zapatrzony w nocne niebo okiem również uzbrojonym. Zapraszam na moją stronę www.maciejmalkowski.pl oraz www.impulsmiasta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish