Mar 23, 2014
1913 Wyświetleń
0 0

Książka Andrzeja Olejniczaka o Wielkiej Armii już do nabycia

Napisany przez

Wielka Armia Andrzej OlejniczakKsiążka „Wielka Armia na Dolnym Śląsku w 1813 roku” porusza dotychczas mało rozpoznany temat pobytu wojsk napoleońskich na Śląsku w 1813 r. podczas zawieszenia broni. Autor poprzez żmudną kwerendę zgromadził obszerny materiał badawczy o armii napoleońskiej, zmianach w jej organizacji, uzupełnieniach stanów osobowych poszczególnych oddziałów oraz o kwaterunkach na terenie Dolnego Śląska. Książka porusza również problem ciężarów wojennych jakie spadły na mieszkańców śląskich miejscowości w związku z ponad 2 miesięcznym pobytem dużej części napoleońskiej armii w ówczesnej prowincji państwa pruskiego. Na podstawie źródeł archiwalnych z Francji, Niemiec i z polskich archiwów, powstała publikacja rzucająca nowe światło na napoleońską armię w 1813 roku.

Książkę “Wielka Armia na Dolnym Śląsku w 1813 roku” można już kupić w przedsprzedaży (i z rabatem) klikając TUTAJ.

Andrzej Olejniczak to urodzony w Bolesławcu historyk związany z Uniwersytetem Wrocławskim. Uczeń prof. Marka Czaplińskiego (magisterium) i prof. Jerzego Maronia (doktorat-2012). Pracuje w Dziale Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu jako kustosz dyplomowany. Zajmuje się historią wojskowości czasów nowożytnych ze szczególnym uwzględnieniem epoki napoleońskiej, historią Śląska i historią uzbrojenia. Autor książki „Obciążenia wojenne w zachodniej części Dolnego Śląska podczas kampanii napoleońskich 1806/07 i 1813 roku” (Bolesławiec 2009) i szeregu artykułów w periodykach naukowych poświęconych napoleońskiej historii Śląska.

 

 

 

 

 

Kategorie:
historia
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Książka Andrzeja Olejniczaka o Wielkiej Armii już do nabycia

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  List otwarty Piotra Żaka

  Publikujemy list otwarty Piotra Żaka odnoszący się do TEJ publikacji na stronie internetowej Krzysztofa Gwizdały. […]

  Zamknij