kw. 9, 2014
1335 Wyświetleń
0 0

Brydżowy Mistrz Polski z MDK!

Napisany przez

III Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych (Spała 05 – 09. 04. 2014 r.)

Miła wiadomość dotarła ze Spały, gdzie rozgrywana jest III OOMSU. Po dwóch dniach brydżowych zmagań w turnieju na zapis maksymalny Mistrzem Polski w kategorii juniorów młodszych został zawodnik, reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu.

Norman Lippik grający w parze z Michałem Klukowskim nie dali najmniejszych szans pozostałej stawce finalistów Olimpiady. Prowadzili od pierwszych rozdań turnieju, a po rozegraniu całości – 70 rozdań odnieśli bezapelacyjne zwycięstwo. Co ciekawe, swoim wyczynem powtórzyli dokładnie swój wynik sprzed roku, gdzie na II OOMSU rozegranej w Szczawnie – Zdrój zwyciężyli dokładnie w takim samym stylu. Jest to więc drugi, taki sam sukces, jaki miał miejsce rok temu – zloty medal olimpijski. Aktualnie w rozgrywanym turnieju na zapis meczowy para plasuje się na 6 miejscu w tabeli, a do rozegrania pozostało im 20 rozdań. O ostatecznym wyniku zadecyduje finisz, a nam pozostaje kibicować zawodnikowi powiatowego MDK-u. Strata do liderów turnieju nie jest bardzo duża i tak naprawdę wszystko jeszcze jest możliwe, nawet kolejny medal olimpijski, czego życzymy.

Kategorie:
sport
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish