lip 24, 2014
3418 Wyświetleń
5 0

Zabytkowy cmentarz w Kraśniku zrównany z ziemią

Napisany przez

Konserwator zabytków wydał zgodę na wycięcie dwóch starych drzew i oczyszczenie starych nagrobków oraz na uporządkowanie terenu. Gmina jednak niemal zrównała teren z ziemią.

Konserwator zabytków wydał zgodę na wycięcie dwóch starych drzew i oczyszczenie starych nagrobków oraz na uporządkowanie terenu zabytkowego ewangelickiego cmentarza w Kraśniku Dolnym. Gmina jednak zrównała teren z ziemią. 

Cmentarz został właściwie „zaorany” (powyższe zdjęcie zrobiono w trakcie prac), według relacji świadków nie ekshumowano żadnych szczątek, buldożery po prostu wyrównały teren niszcząc przy okazji niektóre płyty nagrobne. Drastyczne jest nie tylko to, że teren rekultywowano bez szacunku dla ludzkich szczątek, ale i to, że cmentarz wciąż był odwiedzany przez rodziny pochowanym na nim osób.

Cmentarz na pewno wymagał opieki, bo groby były całkiem zarośnięte, ale gmina przesadziła z działaniami. Dziś nawet nie wiadomo gdzie był czyj grób.

cmentarz

Cmentarz ewangelicki w Kraśniku Dolnym po „odnowieniu”. Stan na 23 lipca 2014.

Zdjęcia: Piotr Klasa

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Zabytkowy cmentarz w Kraśniku zrównany z ziemią

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish