Paź 14, 2014
1130 Wyświetleń
0 0

Marszałek do mnie napisał, czyli partyjny samorządowiec

Napisany przez

To znaczy myślałem, że marszałek Cezary Przybylski do mnie napisał, a to była ściema. Bo z koperty (powyżej) wynikało, że pisze do mnie marszałek. A z wnętrza koperty wynikało (poniżej), że to jednak kandydat PO na radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Kandydat Platformy Obywatelskiej a nie Platformy Samorządowej Powiatu Bolesławieckiego. I prosi mnie o głos.

To znaczy myślałem, że marszałek Cezary Przybylski do mnie napisał, a to była ściema. Bo z koperty (powyżej) wynikało, że pisze do mnie marszałek. A z wnętrza koperty wynikało (poniżej), że to jednak kandydat PO na radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Kandydat Platformy Obywatelskiej a nie Platformy Samorządowej Powiatu Bolesławieckiego. I prosi mnie o głos. A zrewanżować mi się nie może, bo nie mieszka w Bolesławcu. No ale przynajmniej chłop nie udaje, że startuje z czegoś innego niż startuje. A informacja o tym, że coś jest materiałem wyborczym komitetu pewnie nie dotyczy kopert…

635487143085835460

Zresztą Przybylski to i tak lepszy lider listy do sejmiku niż Piotr Roman, lider bezpartyjnych samorządowców a jednocześnie były członek i kandydat  Prawa i Sprawiedliwości oraz Unii Wolności. “Mam wrażenie, że od 1989 roku przywódcy polityczni preferują demokrację fasadową, sterowaną – oficjalnie w imię stabilizacji państwa a tak naprawdę taką, która zapewni im przetrwanie. ” – mówi prezydent Bolesławca. Co jakoś zupełnie mu nie przeszkadzało wspierać się PiS-em i braćmi Kaczyńskimi w wyborach zanim został bezpartyjny.

Żeby było jeszcze śmieszniej to na podlinkowanym wyżej Facebooku “Obecnie bezpartyjnych samorządowców” tezy Piotra Romana wsparte są zdjęciem kandydata zrobionym przeze mnie. I znowu się nasłucham, jak w chwilę po poparciu mojej kandydatury przez Roberta Relicha, że to jakiś “układ” i że się “z romanowymi dogadałem”. Z góry mówię: na tę fotę ani zgody nie chcieli, ani faktury za nią, ani nawet kwiatków mi bezpartyjni nie przysłali za portret lidera bezpartyjności. Wzięli se i już. Bezpartyjność prawdopodobnie zmienia postrzeganie świata, bo niedawno jedni partyjni to mnie nawet spytali o to, czy mogą sobie wziąć jakieś zdjęcie. Wniosek taki, że jak się wypiszą z partii to pewnie też przestaną pytać.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Marszałek do mnie napisał, czyli partyjny samorządowiec

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Bogowie: House to pikuś

  Do 23 października w Kinie Forum możecie obejrzeć film "Bogowie" opowiadający fragment życia Zbigniewa Religi. I warto tę szansę wykorzystać,...

  Zamknij