lis 13, 2014
2169 Wyświetleń
0 0

Tak pracowali przez cztery lata radni Rady Powiatu

Napisany przez

Ze statystyk z posiedzeń rady Powiatu można wyciągnąć wnioski na temat pracowitości radnych. Oczywiście obecność na sesjach i komisjach i ilość zgłoszonych interpelacji i wniosków to nie wszystkie przejawy aktywności radnych, ale jakiś obraz ich podejścia do pracy jednak dają. Zapraszamy do lektury.

Ze statystyk z posiedzeń rady Powiatu można wyciągnąć wnioski na temat pracowitości radnych. Oczywiście obecność na sesjach i komisjach i ilość zgłoszonych interpelacji i wniosków to nie wszystkie przejawy aktywności radnych, ale jakiś obraz ich podejścia do pracy jednak dają. Zapraszamy do lektury.

Zbigniew Mitera 2119 interpelacji zapytań i wniosków złożyli przez cztery lata radni Rady Powiatu. Rekordzistą jest Maciej Małkowski, który złożył ich 35. Najmniej aktywni w tym zakresie byli radni Jan Kozak, Michał Bojanowski, Ewa Potyszka, Lesław Szymkiewicz, Janusz Kozioł i Michał Bojanowski. Liczba interpelacji każdej z tych osób wynosi 1.  No poza radnym Kozakiem który złożył ich zero. Zbigniew Mitera (na zdjęciu po prawej) i Krzysztof Konopka dwukrotnie wykazali się tego typu aktywnością. Największą liczną interpelacji, wniosków i zapytań, po Małkowskim, wykazali się Józef Król – 17 i Kazimierz Gawron – 15.

Ciekawie wygląda także zestawienie frekwencji na posiedzeniach rady i komisjach.

Na wszystkich 49 sesjach byli obecni Jan Kozak, Janusz Kozioł i Karol Stasik. Stuprocentową frekwencją na posiedzeniach rady Powiatu może pochwalić się także Ryszard Kawka (on jednak jest radnym od niedawna i uczestniczył w 9 z 49 sesji tej kadencji).

Zaledwie na 30 sesjach obecny radny Leopold Wołoszyn, jego absencja jest jednak skutkiem wypadku i długotrwałej choroby więc jest to przypadek szczególny (radny chorował ponad rok, długo trwała także rehabilitacja).

Na 15 sesjach nie pojawił się radny Krzysztof Konopka, który opuścił również 18 z 39 posiedzeń Komisji Zdrowia, w której zasiada.
19. Trzeci najczęściej nieobecny radny to Józef Król, który opuścił osiem sesji i aż 11 razy opuścił posiedzenia Komisji Budżetu.

Ciekawie prezentuje się frekwencja szefów powiatu. Dotychczasowy starosta, Dariusz Kwaśniewski opuścił co prawda tylko dwie sesje, ale za to 8 posiedzeń Komisji Budżetu i 5 Komisji Edukacji (prawie przez trzy miesiące przebywał na L4 po operacji kolana). Aż osiemnaście razy opuścił posiedzenia Komisji Zdrowia poprzedni starosta, Cezary Przybylski.  Wicestarosta Stanisław Chwojnicki opuścił posiedzenia Komisji Budżetu siedem razy.
Lesław Szymkiewicz, Józef Kata (na zdjęciu nad tekstem) i Ryszard Kawka to jedyni radni, którzy nie opuścili żadnego posiedzenia komisji. Warto wspomnieć, że radni sami zgłaszają w jakich komisjach chcą pracować i jest to ich wolna wola. Każdy z nich, poza Przewodniczącym Rady Karolem Stasikiem, zasiada przynajmniej w jednej a niektórzy, jak starosta Kwaśniewski, w trzech.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Tak pracowali przez cztery lata radni Rady Powiatu

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

    Bobrzanie.pl
    pl_PLPolish