gru 10, 2014
2051 Wyświetleń
0 0

„Psia Kość” ruszy w styczniu – właściciele pracują i dziękują za pomoc

Napisany przez

Sławek i Jarek Jurasikowie to dwaj bracia, właściciele sklepu zoologicznego Psia Kość. W nocy z 16 na 27 listopada ktoś włamał się do ich sklepu, ukradł sto złotych i podpalił lokal. Ogromne straty i mnóstwo padłych zwierząt nie załamały ich. – Dostaliśmy wsparcie od naszych klientów i obcych ludzi którzy pomagają nam na różne sposoby – mówi Sławek. – Jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

Sławek i Jarek Jurasikowie to dwaj bracia, właściciele sklepu zoologicznego Psia Kość. W nocy z 26 na 27 listopada ktoś włamał się do ich sklepu, ukradł sto złotych i podpalił lokal. Ogromne straty i mnóstwo padłych zwierząt nie załamały ich. – Dostaliśmy wsparcie od naszych klientów i obcych ludzi którzy pomagają nam na różne sposoby – mówi Sławek. – Jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

psia kość-2

Właścicieli zastaliśmy przy robocie. W bardzo mroźnym, bo wietrzonym, pomieszczeniu myją ściany i wyrzucają zniszczone towary ze sklepu. Ze szmatami w rękach przywracają sklep do stanu sprzed pożaru mając nadzieję, że ruszą już na początku stycznia.

– Dużo osób zaoferowało nam pomoc, zorganizowano zbiórkę pieniędzy w internecie, ale ludzie też przychodzą pomóc nam przy sprzątaniu a nawet obiecują, że jak tylko otworzymy przyjdą na zakupy, żeby w ten sposób nas wesprzeć – mówi Jarek. – Nie jesteśmy nawet w stanie całej oferowanej pomocy przyjąć, ale bardzo dziękujemy wszystkim za serce i dobrą wolę.

psia kość

Ubezpieczenie nie pokryje kosztów remontu, który będzie kosztował około 20 000 zł, pożar zniszczył towar wart około 90 000 zł (udało się z tego odzyskać 5%). Do tego dochodzą ponad miesięczne straty w obrocie i to w dobrym okresie świątecznym, kiedy ludzie częściej robią zakupy w tego typu sklepach. Jest już dokładna ewidencja zwierząt, które nie przeżyły. Brzmi drastycznie:

16 chomików
dwie myszy
22 szczury
4 szynszyle
jeden królik
trzy świnki morskie
6 zeberek
10 papug falistych
dwie nimfy
jeden kanarek
jedna agama brodata
4 żółwie
dwa węże zbożowe
800 ryb

psia kość-3

– Nie mogliśmy nawet oddać karm do schroniska, bo po pożarze mogłyby zaszkodzić zwierzętom – mówi Sławek. – Wszystko poszło do utylizacji.

Policja nie ma żadnych nowych informacji i ustaleń w tej sprawie, sprawcy nie udało się złapać ani zidentyfikować.

Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na pomoc sklepowi, Aby wziąć w niej udział wystarczy klikną w link poniżej:

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do „Psia Kość” ruszy w styczniu – właściciele pracują i dziękują za pomoc

  • W nocy z 16 na 27 listopada no to dość długo

    jj 10/12/2014 14:21 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish