Gru 12, 2014
3274 Wyświetleń
0 0

I Mikołajkowy Turniej Football Academy w Lwówku Śląskim

Napisany przez

7 grudnia był dniem szczególnym w historii Football Academy Lwówek Śląski za sprawą organizacji I Mikołajkowego Halowego Turnieju Piłkarskiego dla zawodników w wieku od 4 do 9 lat, oraz wizyty Reprezentantek Polski i Mistrzyń Europy w piłce nożnej z Ewą Pajor na czele.

7 grudnia był dniem szczególnym w historii Football Academy Lwówek Śląski za sprawą organizacji I Mikołajkowego Halowego Turnieju Piłkarskiego dla zawodników w wieku od 4 do 9 lat, oraz wizyty Reprezentantek Polski i Mistrzyń Europy w piłce nożnej z Ewą Pajor na czele.

IMG_3497

Puchary budziły ambicje.

Cała niedziela w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim, która była jednocześnie współorganizatorem turnieju, upłynęła pod dyktando zmagań najmłodszych adeptów piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych. Tego dnia blisko 200 zawodników rozegrało 58 meczy strzelając ponad 180 goli.

Ewa Pajor

Ewa Pajor, Mistrzyni Europy i najlepsza młoda piłkarka kontynentu zagrała z piłkarzami Football Academy

Od godziny 9 swoje rozgrywki rozpoczęły drużyny z rocznika 2005, w tym Zagłębie Lubin, Football Academy Legnica i gospodarz, Football Academy Lwówek Śląski. Łącznie 5 drużyn rozegrało mecze każdy z każdym, w których padło 50 goli. Zwycięską drużyną z kompletem punktów okazała się drużyna Zagłębia Lubin I, na drugim miejscu z dorobkiem 12 pkt. uplasował się FA Lwówek Śl. I, trzecie miejsce „należało się” drugiej ekipie Zagłębia Lubin, która musiała uznać wyższość gospodarzy. Na IV miejscu ex aequo uplasowały się drużyny FA Legnica i FA Lwówek Śl.II.

Oskar Raziuk

Oskar Raziuk broni rzut karny.

Tuż po zakończeniu rozgrywek rocznika 2005 do gry przystąpili najmłodsi zawodnicy z rocznika 2008-09. Na dwóch równoległych boiskach wystąpiło 8 drużyn z Football Academy Lwówek Śl., Bolesławiec, Legnica, Chojnów, Krosno Odrzańskie oraz Żagań. Dla wielu chłopców Mikołajkowy Turniej był pierwszą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności w warunkach meczowych podczas rywalizacji z kolegami z innych drużyn. Cały turniej tej kategorii wiekowej zakończył się rozegraniem 28 meczów i strzeleniem ponad 80 bramek bez klasyfikacji końcowej.

Kiedy najmłodsi kończyli swoje zmagania do kolejnych rozgrywek szykowały się drużyny z rocznika 2006-07: Footaball Academy Bolesławiec, Żagań, Legnica, Chojnów i Lwówek Śląski.

Rywalizacja była ostra

Rywalizacja była ostra

Na turniej na zaproszenie FA Lwówek Śląski przyjechały zawodniczki Reprezentacji Polski i Mistrzynie Europy w piłce nożnej w składzie Ewa Pajor, Ewelina Kamczyk (Medyk Konin), Agata Tarczyńska, Joanna Bugajska, Joanna Płonowska ( Zagłębie Lubin), a wraz z nimi ksiądz Remigiusz Tobera, kapelan Zagłębia Lubin.

Reprezentacja Polski w kobiecej piłce nożnej oraz manager Damian Sawczak i trener Grzegorz Kmiecik

Reprezentacja Polski w kobiecej piłce nożnej oraz manager Damian Sawczak i trener Grzegorz Kmiecik

Reprezentantki wraz z nowym Burmistrzem Gminy Lwówek Śląski Mariolą Szczęsną, z Dyrektor SP nr 2 Elżbietą Ugrynowicz i z managerem Football Academy Lwówek Śląski Damianem Sawczakiem i Świętym Mikołajem wręczyli najmłodszym zawodnikom pamiątkowe medale i puchary.

Burmistrz Lwówka Mariola Szczęsną oraz dyrektor SP nr 2 Elżbieta Ugrynowicz (z lewej) wręczają medale.

Burmistrz Lwówka Mariola Szczęsną oraz dyrektor SP nr 2 Elżbieta Ugrynowicz (z lewej) wręczają medale.

Były również specjalne podziękowania dla managera Damiana Sawczaka od ustępującego Burmistrza Gminy Lwówek Śl. Ludwika Kaziówa, które przeczytała i wręczyła Dyrektor SP2, Elżbieta Ugrynowicz.

Damian Sawczak

Podziękowania dla Damiana Sawczaka.

Tuż po wręczeniu medali drużyna gwiazd kobiecej piłki nożnej rozegrała mecz pokazowy z zawodnikami FA Lwówek Śl. rocznik 2005. Było dużo zabawy, sztuczek piłkarskich, a mecz zakończył się remisem 3:3. Żeby nie zabrakło emocji sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, w których zwycięsko wyszli zawodnicy Football Academy a nasze wspaniałe piłkarki pokazały, że potrafią się świetnie bawić z młodymi adeptami piłki nożnej.

Po gromkich brawach dla obu drużyn na boisku pojawili się piłkarze z rocznika 2006-07.
Łącznie 7 drużyn rozegrało 21 spotkań strzelają 53 bramki. Z kompletem punktów pierwsze miejsce wywalczył gospodarz FA Lwówek Śl. I, drugie miejsce zajęła drużyna FA Chojnów, a trzecie miejsce wywalczyła ekipa FA Bolesławiec I. Pozostałe cztery drużyny zakończyły rozgrywki bez klasyfikacji końcowej.

Sponsorem I Mikołajowego Turnieju Football Academy Lwówek Śląski była kopalnia gipsu i anhydrytu z Niwnic – Nowy Ląd.

Michał Gunter

Radość po zdobytej bramce – Michał Ginter.

 

Kategorie:
sport
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Na co idzie miejska kasa, czyli kilka kwot z budżetu 2015

Z budżetu miasta na rok 2015, nad którym radni głosować mają 17 grudnia, wyłowiliśmy troszkę ciekawych wydatków. O niektórych prawdopodobnie...

Zamknij