Gru 15, 2014
1254 Wyświetleń
0 0

“Zapalona Świeca” w MDK

Napisany przez

Uczestniczka warsztatów teatralnych MDK zdobyła prestiżową „Zapaloną Świecę”

Uczestniczka warsztatów teatralnych MDK zdobyła prestiżową „Zapaloną Świecę”

Roksana Salwerowicz z Teatru RE/AKTOR Pracowni Teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu znalazła się wśród 16 najlepszych recytatorów z całej Polski na Finale Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Klubu “Zapalonej Świecy” 12-14 grudnia w Opolu. Formuła tego spotkania recytatorów jest inna niż wszystkie, gdyż odbywa się pierwszy koncert, na którym recytatorzy prezentują swoje teksty, a mistrzowie (w tym roku Andrzej Głowacki, Krzysztof Czyżewski, Grzegorz Stawiak i Bogusław Kierc) “zapalają” dyskusję na temat tego, co słyszeli. W drugim dniu mistrzowie wybierają recytatorów, z którymi cały dzień mają warsztaty i pracują nad tekstami, interpretacją i dykcją. Niedziela to Koncert Galowy i ponowna prezentacja tekstów, już po pracy z mistrzami i głosowanie na wybór pięciu laureatów. Właśnie tylu laureatom przyznawana jest Świeca, co prawda nie zapalona, ale jakże ważna. Z taką świecą z Opola powróciła Roksana znalazłszy się w piątce najlepszych. Utalentowana uczestniczka zajęć teatralnych w MDK przygotowuje również wraz ze swoim instruktorem, Anetą Ćwieluch następne niespodzianki, tym razem w nieco większej formie niż recytacja. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szlachetna Paczka z Football Academy

Sukcesem zakończyła się pomoc wybranej z bazy Szlachetnej Paczki przez Football Academy Bolesławiec wielodzietnej rodzinie. Efektem zbiórki wśród rodziców i...

Zamknij