gru 22, 2014
1470 Wyświetleń
0 0

Mistrzostwa Powiatu Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym

Napisany przez

Norman Lippik i Rafał Molenda zostali mistrzami powiatu w brydżu sportowym!

Norman Lippik i Rafał Molenda zostali mistrzami powiatu w brydżu sportowym!

Jak co roku w grudniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym. Zawody rozgrywane są od 2007 r. Wówczas w pierwszej edycji turnieju indywidualnego wzięło udział 12 zawodników. Szkolenie młodzieży w tej dyscyplinie sportu jest procesem długotrwałym i wymaga cierpliwości w zdobywaniu kolejnych umiejętności zarówno od zawodników jak i trenerów. Dzięki współpracy Bolesławieckiego Klubu Brydżowego i Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego udało się stworzyć w Bolesławcu jeden z najsilniejszych ośrodków brydża młodzieżowego w Polsce. Świadczą o tym wyniki osiągane przez wychowanków Rolanda Lippika, który zajmuje się szkoleniem dzieci już blisko 10 lat. W tym czasie zawodnicy BKB Bolesławiec zdobywali wielokrotnie tytuły Mistrzów Polski: Mateusz Bieńkowski, Dawid Permus, Norman Lippik, Zofia Bałdysz. W tym roku osiągnięto najwyższy szczyt – bracia Jakub i Patryk Patreuhowie wywalczyli tytuł Mistrzów Świata do lat 15!

Nic dziwnego zatem, że brydż sportowy zdobywa coraz większą popularność w naszym mieście wśród dzieci i młodzieży. W tegorocznym turnieju o Mistrzostwo Powiatu wystartowało 14 par, w tym oczywiście aktualni mistrzowie świata, którzy jednak nie zagrali ze sobą w parze, co nie ułatwiło im zadania w walce o tytuł Mistrza Powiatu Bolesławieckiego. Kolejny raz bezkonkurencyjni okazali się Norman Lippik z Rafałem Molendą, którzy udźwignęli rolę faworytów i zwyciężyli z wynikiem 66.67 %. Dla Rafała Molendy był to już czwarty (i ostatni z racji wieku) tytuł. Trzykrotnie zdobywał go w parze z Normanem Lippikiem (raz z Kamilem Żabierkiem). Zwycięzcy reprezentowali I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu. O ile zwyciężyli faworyci, to kolejne miejsca na podium były już niespodziankami. Srebrny medal zdobyli Gordian Czerkawski i Szymon Grabarz reprezentujący GS nr 1 w Bolesławcu i Publiczne Gimnazjum Zakonu Pijarów w Bolesławcu. Chłopcy stale podnoszą swoje umiejętności i być może w przyszłości będą kontynuowali sukcesy starszych kolegów. Srebrni medaliści osiągnęli wynik 61,74 %. Do zdobycia brązowego medalu wystarczyło 56,82%, co udało się Karolowi Wilkowi i Damianowi Cichewiczowi, którzy są uczniami II LO w Bolesławcu.

Mistrzostwa zostały zorganizowane wspólnie przez Bolesławiecki Klub Brydżowy i Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu, oraz Powiat Bolesławiecki. Mistrzostwa objęte były dofinansowaniem z Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Wszystkich chętnych do nauki gry w brydża sportowego zapraszamy na zajęcia w każdy piątek od godz.15:00 do MDK w Bolesławcu przy ul. Grunwaldzkiej 5.

Kategorie:
sport
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish