sty 23, 2015
3058 Wyświetleń
0 0

Zabierają rodzicom, by oddać Caritas. A co z dziećmi?

Napisany przez

Pod takim tytułem Radio Wrocław informuje o konflikcie wokół bolesławieckich Warsztatów Terapii Zajęciowej. „Jak grom z jasnego nieba na rodziców, których niepełnosprawne dzieci chodzą do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu, spadła informacja, że starostwo zrywa z nimi umowę. Rodzice ci dekadę temu zrzeszyli się w stowarzyszeniu, założyli warsztaty i pracowali na ich rzecz. Władze powiatu, które przekazują na ich działanie z budżetu środki w większości pochodzące z PFRON i nieco własnych, zapowiedziały, że oddają stworzone przez rodziców warsztaty legnickiej Caritas.” – informuje Piotr Słowiński z PRW.

Pod takim tytułem Radio Wrocław informuje o konflikcie wokół bolesławieckich Warsztatów Terapii Zajęciowej. „Jak grom z jasnego nieba na rodziców, których niepełnosprawne dzieci chodzą do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu, spadła informacja, że starostwo zrywa z nimi umowę. Rodzice ci dekadę temu zrzeszyli się w stowarzyszeniu, założyli warsztaty i pracowali na ich rzecz. Władze powiatu, które przekazują na ich działanie z budżetu środki w większości pochodzące z PFRON i nieco własnych, zapowiedziały, że oddają stworzone przez rodziców warsztaty legnickiej Caritas.” – informuje Piotr Słowiński z PRW.

– Mamy wspólne pomysły z Caritas – mówi dla radia starosta Dariusz Kwaśniewski – chcemy ich bardziej zaangażować w naszym powiecie. Zwiększyć zakres pracy pielęgniarek Caritas w szkołach. Wspólnie robimy w sobotę opłatek.

– W takiej sytuacji niech Caritas założy drugie warsztaty dla niepełnosprawnych. W kolejce na przyjęcie czeka około 20 osób – mówi Arkadiusz Żądło, prezes Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu.

Więcej informacji i cały materiał Radia Wrocław znajdziesz TUTAJ.

Foto: Piotr Słowiński

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Zabierają rodzicom, by oddać Caritas. A co z dziećmi?

 • No jak mozna szeregować społeczeństwo na sprawnych i NIEPEŁNOSPRAWNYCH ?? Takie segregacje odbywały się w obozach pracy, sprawny niesprawny. Każdy z nas jest w jakimś stopniu niepełnosprawny , bo każdy z nas jest inny i wyjątkowy . A co najciekawsze osobom z tą urzędniczą chamską przyklejoną etykietką zabrania się pracować (ogranicza się podstawową wolność osobistą ). Po większości powiedzenie , „jesteś idiotą”wcześniejsze nazewnictwo a dzisiejszym jesteś niepełnosprawny umysłowo spłynie jak woda po kaczce bo nie mają takiego emblematu NIEPEŁNOSPRAWNY a oni muszą z tym urzędniczym pogardliwym wymysłem żyć .

  Czy ktoś kiedyś widział osobę kaleką parkującą na miejscu wyznaczonym kopertą „Dla niepełnosprawnych „? Bo ja widziałem tylko specjalne karty parkingowe „osoby niepełnosprawnej” i bardzo sprawne osoby .

  Daniel Dziedziczak 03/02/2015 14:04 Odpowiedz
 • Pingback: Kwaśniewski i Żądło, czyli co dalej bolesławieckimi z Warsztatami Terapii Zajęciowej | bobrzanie.pl – to co istotne w Bolcu, Bolesławiec, informacje, blogi, sport, rozrywka, humor, imprezy, wideo

 • Jak tak można?!!!! Rodzice stworzyli azyl dla swoich niepełnosprawnych dzieci i wiedzą najlepiej jak się nimi zajmować. Jestem znajomą jednej z mam i wiem, że starania o utworzenie WTZ w Bolesławcu trwały ok 14 lat, potem 10 lat prowadzenia. A teraz Pan Starosta chce zabrać rodzicom prawie 25 lat ich ciężkiej pracy?!!!! Pan Starosta nie ma pojęcia co to znaczy pielęgnować i wychowywać dziecko niepełnosprawne… i martwić się co się z tym dzieckiem stanie kiedyś… Dla tych dzieci WTZ-ty to ich cały świat – drugi dom, dla niektórych nawet więcej niż dom, bo dzieci są z różnych domów. A Pan Starosta zamydla oczy zwiększeniem pielęgniarek w szkołach??? A co to ma wspólnego z WTZ-ami???? To jakaś karta przetargowa w „interesach” z Caritasem? Pan Starosta opowiada frazesy, że Caritas zwiększy liczbę uczestników WTZ w Bolesławcu. Panie Starosto… gdyby się Pan chociaż trochę zainteresował, to by Pan wiedział że w WTZ-ach które prowadzi Caritas w Legnicy od kilku już lat jest tylko 25 uczestników i liczba ich nie została zwiększona… A w Bolesławcu niedawno rozszerzono WTZ o dodatkową pracownię, więc PFRON z pewnością środków nie da na kolejną, a wątpię żeby Caritas wyłożył swoje pieniądze. Panie Starosto proszę nie krzywdzić osób niepełnosprawnych, bo one już są przez los skrzywdzone…..

  gość 24/01/2015 10:48 Odpowiedz
 • Brawo Karol ! Pan Kwaśniewski to narcyz, człowiek bardzo zawistny i zazdrosny i nie lubi ludzi którzy mają sukcesy. Dom dziecka – tak słyszałam że chciał zamknac bo stwierdził ze za duzo kasy na dzieci daje :) (z naszych podatków). Tyle razy juz przekonał sie ze ludzie go nie lubią i dalej brnie w politykowanie…. Co do WTZ to pan Kwaśniewski nigdy tam nie był i nie widział ile sie tam robi dla tych dzieci więc skąd ma takie wnioski i pomysły ??? Moze coś napisze i wytłumaczy na ulubionym jego Fb.. wróć pan do szkoły może tam pan więcej dobrego zrobi !

  gosc 23/01/2015 11:05 Odpowiedz
  • A może byłoby dobrze, gdyby radni zastanowili się nad zdjęciem z urzędu tego człowieka, zanim więcej szkody społeczeństwu wyrządzi? Czy jest w Radzie Powiatowej taka siła, aby odsunąc tego „zawistnego narcyza, tego filologa”?

   jan 24/01/2015 11:26 Odpowiedz
   • Nie ma takiej siły bo koalicja PO_SLD_PSL liczy 12, a opozycja 9 radnych. Za to płacimy dodatkowo, bo aby stworzyć taki układ koalicja utworzyła stanowisko etatowego płatnego członka Zarządu. Na to kasa jest, a co! Ludzie kogo wy wybieracie?!

    poli 24/01/2015 14:58 Odpowiedz
 • grunt że jest kasiora dla trepa

  czort 23/01/2015 11:04 Odpowiedz
 • „Brawo” panie Starosto! strzelasz pan sobie w stopę jak z kiedyś z Domem Dziecka. Nie Twoje, nie ruszaj i chociaż nie przeszkadzaj. Kasa którą „łaskawie” przekazujecie nie jest wasza tylko podatników. Powiat to nie prywatny folwark PO-SLD-PSL! Łapy precz od niepełnosprawnych. I nie wycierajcie sobie brudnej gęby Caritasem, bo stawiacie go w złym świetle przez co staje się zaangażowany w te wasze głupie gierki!

  Ludzie! wybraliście małych ludzi!

  karol 23/01/2015 10:37 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish