mar 9, 2015
4012 Wyświetleń
0 0

Malarstwo Władysława Gałczyńskiego w Bibliotece

Napisany przez

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza na wernisaż malarstwa Władysława Gałczyńskiego – Galeria „Format” – 12 marca (czwartek) – godz. 17:00. Wystawę będzie można oglądać do 11 kwietnia 2015.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza na wernisaż malarstwa Władysława Gałczyńskiego – Galeria „Format” – 12 marca (czwartek) – godz. 17:00. Wystawę będzie można oglądać do 11 kwietnia 2015.

W moim malarstwie intuicja rządzi się swoimi prawami i raczej słucham „własnych” myśli, kiedy krok po kroku powstaje coś na kształt obrazu, jaki mógłbym zaakceptować – W. Gałczyński

Fot. Zbigniew Ruta

Fot. Zbigniew Ruta

„Obrazy W. Gałczyńskiego oparte są bardziej na wrażeniu niż myśli. Nastrojowe, nostalgiczne, niedopowiedziane, gęste od symboli, emocji i barw mroku. Pełne fantastycznych wizji otwierających bramy wyobraźni. Odrealnione, barwne przestrzenie kreowane światłem barw, pozbawiane krajobrazu i czasu, pełne napięcia i ciszy. Artysta przekonuje, że nie interesuje go dosłowność, a jedynie magia obrazów, ich wewnętrzna siła pozostawiająca pełną swobodę interpretacji. Jego obrazy mają nie opowiadać konkretnych historii, a pobudzać zmysły oglądających, którzy wywodzić mogą z wciągających gier światła i koloru własne skojarzenia i opowieści. Ich autor podąża jednak ścieżką osobistych poszukiwań plastycznych, płynących wprost z wewnętrznego krajobrazu intrygującego twórcy”- (Daniel Antosik, Nowiny Jeleniogórskie).

Władysław Gałczyński – ur. w 1954 roku w Lwówku Śląskim, mieszka w Mojeszu pod Lwówkiem. Pracuje w Lwóweckim Ośrodku Kultury od 1984 roku. Organizuje wystawy w Galerii Klatka LOK oraz prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Naturszczyk „z krwi i kości”. Maluje od 1982 roku. Czterokrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „O Złotą Lampkę Górniczą” w Wałbrzychu, w tym dwukrotnie pierwszej nagrody. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Plastyki im. Józefa Chełmońskiego „Pejzaż Ojczysty” w Skierniewicach oraz finalista Międzynarodowego Konkursu Malarskiego „Człowiek i jego czas” w Łodzi. Dwukrotny finalista Konkursu „Obraz Roku” im. Ewy Świtalskiej, organizowanego przez magazyn „Art & Business” (udział w wystawach pokonkursowych: w 2005 roku w Pałacu „Królikarnia” i w 2006 roku w Hotelu Europejskim – obie w Warszawie).
Wystawy indywidualne:
2010 Galeria Za Miedzą – Lubomierz
2010 Galeria Pod Kopułą – MDK w Zgorzelcu
2011 Ratusz, Biblioteka – Wilthen /Niemcy/
2011 Galeria Muflon – MOK Sobieszów
2012 Galeria StopArt – BOK Bogatynia
2012 Galeria im. Michała Fludra – OKSiT Wleń
2013 Sala Mieszczańska ratusza – Lwówek Śląski
2014 Galeria ECKI – MBP Gryfów Śląski
2014 Muzeum Miejskie – Chrastava /Czechy/
2015 Galeria ImpArt – Wrocław

Kategorie:
polecamy
  http://www.mbp.boleslawiec.pl

  Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Budynek główny usytuowany jest w centrum - przy ul. Sądowej 8. Filia znajduje się przy ul. Staroszkolnej. Zbiory - ogółem - kształtują się na poziomie 150 tysięcy. Czytelnicy mogą korzystać z Internetu i bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish