mar 27, 2015
3066 Wyświetleń
0 0

Bolesławiecki spektakl zdobył Grand Prix na XIII Dolnośląskich Spotkaniach Teatrów Młodzieżowych we Wrocławiu

Napisany przez

„Dziób w dziób”, spektakl Teatru z jednej gliny w reżyserii Anety Ćwieluch, zdobył Grand Prix na Festiwalu Teatralnym „Chochoł” we Wrocławiu. W przeglądzie brało udział kilkanaście spektakli z całego kraju.

„Dziób w dziób”, spektakl Teatru z jednej gliny w reżyserii Anety Ćwieluch, zdobył Grand Prix na podczas XIII Dolnośląskich Spotkań Teatrów Młodzieżowych „CHOCHOŁ 2015”. we Wrocławiu. W przeglądzie brało udział kilkanaście spektakli z całego kraju.

– Spektakl powstawał od września, próby mieliśmy w soboty, to były warsztaty i godziny rozmów na temat spektaklu, postaci i charakteru scen – mówi Aneta Ćwieluch. – Moja radość jest ogromna.  Gdy zamykamy każdy spektakl, staram się aby w każdym spektklu było dużo młodych aktorów – dlatego tak dobieram temat,  aby sami budowali postacie. Każdy występ to dla mnie niesamowite przeżycie, cieszy mnie każdy gest, słowo i twarz. Emocje, które mi towarzyszą podczas spektaklu są ogromne. Staram się ich nie pokazywać, aby młodzi aktorzy nie czuli presji i widzieli mój spokój i zaufanie do nich. Pracuję z niesamowitą młodzieżą. To, że pojawiają się nagrody to cudnie, ale nigdy nie ma na to nacisku i presji, sztuka jest oceniana subiektywnie i do tego trzeba się przyzwyczaić, nie zawsze oceny zgadzają się z naszymi odczuciami i to też uczy pokory.

Jury występ bolesławieckiej grupy podsumowało krótko: „To jest grupa, to jest praca zbiorowa, to jest zespół.”

„Dziób w dziób” to spektakl powstały na podstawie tekstów Maliny Prześlugi i Roberta Jarosza) w pracowni teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu. Obsada: Anna Wróblewska, Jagoda Łętowska, Magdalena Golsztajn, Klaudia Kowalik, Karolina Domańska, Karolina Kołodziej, Alicja Świca, Zosia Adaszkiewicz, Natalia Wieczorek, Mateusz Nawrocki, Karolina Zdunek.

Reżyseria: Aneta Ćwieluch, scenografia Roman Grzegorzewski, opracowanie muzyczne – Andrzej Malcher.

Organizatorami XIII Dolnośląskich Spotkań Teatrów Młodzieżowych „CHOCHOŁ 2015” są „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” oraz Fundacja Wspierania Filozoficzno-Humanistycznych Działań Społecznych SOKRATES.Festiwal zdążył już na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kierowanych do młodych miłośników teatru. Przez 12 dotychczasowych edycji przewinęło się ok. 200 zespołów teatralnych, czyli ponad 1500 wykonawców z gimnazjów, liceów i domów kultury z Dolnego Śląska, ale i tak odległych miejsc Polski jak Szczecin, Zgierz czy Suwałk. Grand Prix „CHOCHOŁA” zdobyły teatry z Wrocławia, Góry, Głuchołaz, Kamiennej Góry, Polanicy – Zdrój, Jeleniej Góry i Lubania.Młodych wykonawców zawsze ocenia jury, które tworzą ludzie sceny – doświadczeni aktorzy, reżyserzy, śpiewacy, choreografowie, co gwarantuje profesjonalną ocenę prezentowanych przedstawień i fachowe uzasadnienie werdyktów. W tym roku spektakle oceniali będą: Agata Skowrońska – Kartvelishvili – aktorka (Teatr Polski), Jacek Gębura – tancerz, choreograf, reżyser (TM Capitol) oraz Jacek Gawroński – dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i – co warto podkreślić – pomysłodawca i twórca „CHOCHOŁa”.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Bolesławiecki spektakl zdobył Grand Prix na XIII Dolnośląskich Spotkaniach Teatrów Młodzieżowych we Wrocławiu

 • Ania ma na nazwisko WRÓBLEWSKA. Proszę poprawić. A spektakl super! Gratuluję całej grupie i Pani Anecie.

  Krzysztof 28/03/2015 10:54 Odpowiedz
  • Przepraszamy za pomyłkę, informacja poprawiona : )

   bobrzanie pl 28/03/2015 11:12 Odpowiedz
 • Gratulacje. Młodzi ludzie połączyli pasję z profesjonalizmem reżysera

  Cezariusz Rudyk 28/03/2015 09:20 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish