mar 28, 2015
2688 Wyświetleń
0 0

Kradł kolejowe kable, wpadł bo zdechł mu akumulator

Napisany przez

Do schwytania złodzieja doszło 23 marca, dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu otrzymał informację, że na szlaku Bolesławiec – Zebrzydowa znajduje się porzucony samochód osobowy marki Volkswagen. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy po przybyciu w pobliżu pojazdu stwierdzili świeżo wykopane doły w ziemi. W jednym z nich wystawał ucięty kabel teletechniczny, do którego przywiązana była linka stalowa którą miano wyciągnąć kabel z ziemi.

Do schwytania złodzieja doszło 23 marca, dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu otrzymał informację, że na szlaku Bolesławiec – Zebrzydowa znajduje się porzucony samochód osobowy marki Volkswagen. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy po przybyciu w pobliżu pojazdu stwierdzili świeżo wykopane doły w ziemi. W jednym z nich wystawał ucięty kabel  teletechniczny, do którego przywiązana była linka stalowa którą miano wyciągnąć kabel  z ziemi.

Przy samochodzie zabezpieczono piłkę do ciecia metalu. O zdarzeniu powiadomiono Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu.

Przybyli funkcjonariusze policji z Nowogrodźca ustalił właściciela pojazdu. W bagażniku samochodu funkcjonariusze SOK i Policji ujawnili 12 metrów kabla teletechnicznego pochodzącego z kradzieży, pociętego na 8 odcinków oraz podnośnik służący do wyciągania kabla z ziemi.

Ujęty: 23-letni mieszkaniec Nowej Wsi przyznał się do kradzieży. Mężczyzna w odległości ok. 100 m. od szlaku wskazał miejsce wypalania kabla. Odnaleziono dodatkowo 10 kg miedzi pochodzącej z wypalonych kabli. W toku prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna pozostawił samochód przy szlaku ze względu na rozładowany akumulator.

Obecny na miejsce monter Sekcji Eksploatacji poinformował, że odzyskana miedź pochodzi z kradzieży 20 m kabla. Stwierdził również kradzież 35 m. kabla. Wartość odzyskanego mienia oszacowano na kwotę 1100 zł.

Sprawcą zajęli się już policjanci z Nowogrodźca.

Informacja i zdjęcie: kgsok.pl

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish