kw. 17, 2015
1643 Wyświetleń
1 0

Olimpijczycy z MDK na medal, a nawet… dwa!

Napisany przez

11 kwietnia zakończono zmagania IV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Zawody były rozgrywane w przepięknie położonym klasztorze pokamedulskim nad Wigrami. Ośmiu uczestników zajęć naszej pracowni brydża sportowego było jej finalistami!

11 kwietnia zakończono zmagania IV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. Zawody były rozgrywane w przepięknie położonym klasztorze pokamedulskim nad Wigrami. Ośmiu uczestników zajęć naszej pracowni brydża sportowego było jej finalistami!

Nigdy dotąd tak liczna grupa naszej młodzieży nie uczestniczyła w finałach olimpijskich. Olimpiada, która jest równocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów do lat 18 była dla nas bardzo udana. W poprzednich edycjach MPJ na przestrzeni ostatnich pięciu lat młodzież z pracowni brydża sportowego wracała zawsze z tarczą przywożąc z nich 4 złote medale. Apetyty i chęć podtrzymania tej chlubnej „tradycji” były zatem przed wyjazdem ogromne.

Te oczekiwania zostały spełnione z nawiązką. Jakub i Patryk Patreuha wywalczyli dwa medale na tej imprezie. Pierwszy, brązowy zdobyli w turnieju par na zapis maksymalny. W końcówce turnieju popełnili minimalny błąd, który kosztował ich utratę złotego medalu. W drugim turnieju par na punkty meczowe (Olimpiadę rozgrywa się w dwóch konkurencjach) od początku do końca pewnie objęli prowadzenie i nie oddali go aż do ostatniego rozdania turnieju. Obydwa, mordercze turnieje, rozgrywane na dystansie 70 rozdań były rozgrywane przez dwa dni każdy, co najlepiej świadczy o skali trudności takich rozgrywek. W dodatkowym turnieju par (tak, młodzież jest chętna do gry nawet późną porą, takie turnieje kończą się nawet o 22:30) Patryk w parze z selekcjonerem Reprezentacji Polski U-25 (M. Markowski) pozostawił w polu stawkę konkurentów, co nie rzutowało na jego grę w następnym dniu Olimpiady. Z

awodnikami, którzy przyczynili się do zdobycia 7 miejsca (najwyższe dla nas w historii tych imprez) w klasyfikacji klubowej na Olimpiadzie, a są uczestnikami zajęć pracowni brydżowej w naszym Młodzieżowym Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego byli: Milena Dmuchowska, Małgorzata Wiśniewska, Damian Cichewicz, Karol Wilk, Adam Pacholczyk, Wojciech Wiącek. Debiut na Olimpiadzie (po eliminacjach na terenie całego kraju w Olimpiadzie biorą udział 24 pary dziewcząt i 36 par chłopców)okazał się dla nich udany, gdyż podobnie jak bliźniacy zgromadzili dla województwa dolnośląskiego cenne punkty liczone w klasyfikacji województw.

Współpraca, którą MDK prowadzi od września ubiegłego roku z II LO w Bolesławcu należy zatem uznać za bardzo udaną, a jej efekty są widoczne w wynikach, które osiąga młodzież ucząca się w tej szkole, co daje najlepsze rezultaty w rozgrywkach całorocznych, jakie są rozgrywane na terenie Dolnego Śląska. Wymienieni uczniowie z II LO (wspomagani przez młodzież z klas trzecich), uczący się gry w brydża w naszym MDK, są aktualnie na pierwszym miejscu w klasyfikacji szkół na Dolnym Śląsku.

Do rozegrania pozostały im dwa turnieje w Miłkowicach i Wrocławiu. Należy kibicować im, aby sięgnęli po pierwsze miejsce w tych elitarnych zawodach rozgrywanych na terenie naszego województwa.

Zatem – Olimpijczycy na start!

Galerię zdjęć z wydarzenia można obejrzeć TUTAJ

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Komentarze do Olimpijczycy z MDK na medal, a nawet… dwa!

  • Rrrany! Wyjustuj trochę ten tekst, bo się czytać nie da!

    DInX 19/04/2015 11:19 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish