kw. 22, 2015
3581 Wyświetleń
5 3

Inwestycja PWiK – bałagan, rozkopane i niezabezpieczone pobocza, wyrwane drzewa i dziury

Napisany przez

Nasz czytelnik zgłosił nam sprawę budowy wodociągów z Łazisk do Starych Jaroszowic. Inwestycja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, choć prace przerwano zdaniem czytelnika około trzech tygodni temu, to kpina z bezpieczeństwa mieszkańców i kierowców. Pojechaliśmy, sprawdziliśmy i okazało się, że wesoło to nie wygląda. 

Wzdłuż drogi na Stare Jaroszowice pozostały hałdy ziemi, które znajdują się tuż przy drodze, na poboczu. Można o nie zahaczyć jadąc autem lub rowerem. Gorzej jest na odcinku łączącym tę szosę z Łaziskami. Cztery drzewa przewróciły się prawdopodobnie wskutek wykopów dokonanych podczas inwestycji i… leżą sobie. Korzenie niektórych mogą utrudniać mijanie się samochodów na tej wąskiej drodze. Wykopy są fatalnie oznakowane i zabezpieczone, powieszone dawno temu taśmy foliowe leżą na piasku a oznakowania wyglądają jak kpina z oznakowań – wszystko widzicie na zdjęciach. Na samym połączeniu obu dróg brakuje kawałka wyciętego asfaltu, dziurę zasypano ziemią, ale lada chwila ktoś straci tam co najmniej jedną felgę.

Wieść gminna niesie, że mieszkańcy stawiają zakłady, czy skutki wypadków, które może spowodować tak przeprowadzana inwestycja samorządowej spółki, pokrywać będzie ubezpieczenie PWiK czy też zarządcy drogi. Na jedno i drugie składki idą z podatków…

PWiK chwali się na swojej stronie aż trzema certyfikatami ISO a życzliwe wiewiórki donoszą nam, że temat ISO jest w firmie ostatnio na czasie. Ze strony www firmy wynika też, że wodociągową sieć w tak finezyjny sposób jak widać na zdjęciach kładzie firma Instalacje Sanitarne i Ogrzewania oraz Instalacje Gazowe Krzysztof Korzeniec z Częstochowy. Według kalendarza imieniny Krzysztofa były 14 kwietnia. Czas posprzątać.

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Inwestycja PWiK – bałagan, rozkopane i niezabezpieczone pobocza, wyrwane drzewa i dziury

 • Ciekawe czy jakbym ja zostawił taki burdel koło swojej budowy to by mnie ktoś ścigał, czy mieliby to w dupie?

  Igor 23/04/2015 12:33 Odpowiedz
 • No tak, Pan Prezes od kilkudziesięciu lat zajmuje bardzo eksponowane stanowiska i nie wie, że to on odpowiada za to się dzieje na jego terenie? Zgadzam się z Piromanem, że należy nadzorować wykonawcę, który w imieniu właściciela wykonuje roboty w miejscu publicznym. Przypomnijcie sobie Państwo, co się stało kilka lat temu podczas wymiany rurociągu gazowego w Jankowie Przygodzkim. Gdy dojdzie do tragedii będzie już za późno na zwracanie uwagi.

  Tadeusz Pawelec 23/04/2015 11:18 Odpowiedz
 • Proponuję kolegę prezesa przenieść na inny odcinek kolejnego żywiołu. Był ogień, jest woda, może pora na powietrze? Jakąś spółkę się powoła w tym celu.

  Piroman 23/04/2015 07:55 Odpowiedz
 • A może warto najpierw sprawdzić u źródła KTO JEST WYKONAWCĄ tych prac? „Wieść gminna niesie”, że ta inwestycja NIE JEST WYKONYWANA PRZEZ PWiK :P …tylko przez firmę zewnętrzną

  Agata Markowska 22/04/2015 21:38 Odpowiedz
  • Inwestycja jest wykonywana przez firmę zewnętrzną i jest to napisane w tekście, ale jest to inwestycja PWiK.

   Bernard Łętowski 22/04/2015 21:45 Odpowiedz
  • Pani Agato, jeśli Pani będzie robić remont w swoim mieszkaniu i wynajmie pani do tego firmę, to za ewentualny bałagan, hałas, uciążliwości itp. odpowiadać będzie Pani, jako właściciel mieszkania.

   Piroman 23/04/2015 08:16 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish