Maj 13, 2015
3599 Wyświetleń
3 3

“Na plecach Kukiza chcą wejść do Sejmu. I torują drogę Dudzie” – mówi Rafał Dutkiewicz o Bezpartyjnych Samorządowcach

Napisany przez

– Nie jest to ekipa jakoś słynna z popierania JOW-ów. Prezentuje za to myślenie stricte partyjne, obliczone na wbicie się do systemu parlamentarnego. I to systemu w jego obecnej formie.  – mówi prezydent Wrocławia o Bezpartyjnych Samorządowcach – projekcie politycznym, któremu patronują Piotr Roman i prezydent Lubina, Robert Raczyński.

Dziennikarz Gazety, Jacek Harłukowicz pyta Dukiewicza w wywiadzie o to, czy zdaniem prezydenta Bezpartyjni Samorządowcy wykorzystują popularność Kukiza tylko po to, by na jego plecach wejść do Sejmu. Dutkiewicz mówi m.in.:

– Przed ostatnimi wyborami samorządowymi Robert Raczyński powiedział mi wprost, że wystawiają do sejmiku Kukiza po to, by potem przetestować go jako kandydata protestu w wyścigu o prezydenturę Polski. I że mierzą w wynik na poziomie 15 procent, a następnym krokiem będzie stworzenie na tym gruncie ekipy, która jesienią powalczy o miejsca w parlamencie. 

Dutkiewicz wspomina również rozpad stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk, którego członkami byli Roman i Raczyński:

– Pierwsze zgrzyty miały bowiem miejsce dokładnie pięć lat temu, również przy okazji wyborów prezydenckich, kiedy to Robert Raczyński wraz z prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem znaleźli się w komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego. Warto to przypomnieć, bo wyraźnie pokazuje to, iż dzisiejsza ekipa Kukiza miała w przeszłości wyraźne inklinacje propisowskie. 

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

Foto: Nj24.pl

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do “Na plecach Kukiza chcą wejść do Sejmu. I torują drogę Dudzie” – mówi Rafał Dutkiewicz o Bezpartyjnych Samorządowcach

 • Kukiz-kolega Schetyny z szkolnej ławy.Raczyński odkąd uporał się z oczyszczaniem organizmu w klinikach teraz zamierza iść sobie na wcześniejszą emeryturkę do parlamentu. W Lubinie jest już skończony, a tam baz żenua będzie mógł chlać z kolegami z PO. Oby tylko nowym Prezydentem nie został jakiś POpapraniec czyli jakiś koleżka Robusia , choćby taki Myrda czy inna POlitycznie systemowa ła jza.Oby również jakiś katol po-pisowski tu również nie zaglądał, jak choćby Kubów,lub kubeł bzdur.
  Wolne Państwo Nadchodzi Raczyński.
  I już niebawem premiera nowego-starego portalu (wolnylubin)w nowej antysystemowej odsłonie http://www.raczysko.tk
  Viva la komunizm…

  baZyl 30/05/2015 13:29 Odpowiedz
 • Nie ma powodu by pasjonować się 20 procentowym wynikiem Kukiza w wyborach prezydenckich.To w żaden sposób nie przekłada się na wybory parlamentarne. Kukiz w odróżnieniu od Korwina nie posiada struktur w terenie.W takiej sytuacji zawsze istnieje prawdopodobieństwo ze przykleja się do niego dziwni ludzie jak przysłowiowe rzepy do psiego ogona. Później w trakcie kampanii wyborczej, z tego powodu może być jeszcze kupa śmiechu lub ogólnopolska żenada.

  Jacenty 14/05/2015 17:09 Odpowiedz
 • Dutkiewicz wlazł na stołek prezydenta Wrocławia na plecach PO.

  skorn 14/05/2015 14:42 Odpowiedz
 • Płakać nie będziemy.

  bolesławianin 14/05/2015 08:46 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kradł i wpadł – policja złapała złodzieja – złomiarza

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawca włamał się do jednej z rozdzielni energetycznej skąd skradł...

Zamknij