Cze 16, 2015
1300 Wyświetleń
1 0

Matkobójczyni, która ukryła zwłoki w szafie, okazała się zdrowa psychicznie

Napisany przez

Prokurator Rejonowy w Bolesławcu skierował do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 34-letniej mieszkańce Bolesławca, której zarzucono dokonanie zabójstwa własnej matki. Głośna tragedia wydarzyła się 30 grudnia zeszłego roku. Kobieta ukryła zwłoki matki w szafie a nóż, którym popełniła zbrodnię, umyła w zmywarce. Według biegłych kobieta udawała chorobę psychiczną. Grozi jej nawet dożywocie.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w dniu 30 grudnia 2014 roku w Bolesławcu. Pokrzywdzona przed południem przyszła do mieszkania córki, aby odwiedzić swoje wnuki, mimo niezbyt dobrych relacji z ich matką. Powodem konfliktu było ingerowanie pokrzywdzonej w życie osobiste córki i w sposób wychowywania jej dwójki małych dzieci.

Około godziny 16.00 między kobietami w kuchni doszło do sprzeczki, w trakcie której podejrzana chwyciła nóż kuchenny i zaczęła zadawać nim ciosy swojej ofierze w różne części ciała. Pokrzywdzona broniła się usiłując wyrwać nóż napastniczce, lecz to jej się nie udało.

Kiedy upadła na dywan, córka zaczęła zadawać jej kolejne ciosy w głowę i inne części ciała tłuczkiem kuchennym. Na skutek tych razów kobieta zmarła.

Po dokonaniu zbrodni podejrzana zaczęła zacierać ślady zdarzenia zmywając krew z podłogi, mebli i ścian. Nóż wraz z innymi sztućcami włożyła do zmywarki, a zakrwawioną odzież wyprała. Następnie ubrała zwłoki pokrzywdzonej w kurtkę i ukryła je w sypialni w szafie. Nie zapomniała również, aby przepakować w ustronne miejsce samochód, którym matka do niej przyjechała.

W godzinach wieczornych mąż podejrzanej, na prośbę zaniepokojonej matki zamordowanej kobiety zaczął poszukiwać swojej teściowej. Zgłosił też jej zaginięcie policji. Następnego dnia idąc na zakupy znalazł jej samochód, po czym w szafie odnalazł zwłoki kobiety.

W trakcie śledztwa podejrzaną poddano badaniu przez biegłych psychiatrów, a także obserwacji psychiatrycznej. Biegli psychiatrzy orzekli, iż nie jest ona chora psychicznie ani niedorozwinięta umysłowo, zaś w chwili popełnienia zarzucanej jej zbrodni była w pełni poczytalna. Rozpoznali natomiast u niej zaburzenie osobowości, a także symulację choroby psychicznej.

Za zarzucane kobiecie przestępstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Informacja: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Chciał ukraść drugi raz

Złodziej, który chciał drugi raz okraść ten sam sklep schował się przed policją w krzakach. Amator papierosów, zniczy i alkoholu może...

Zamknij