Cze 18, 2015
3815 Wyświetleń
1 3

Zamiast Gliniady będzie podróbka?

Napisany przez

1 maja tego roku Bogdan Nowak oświadczył, że nie zorganizuje Gliniady w tym roku. Co ciekawe, tę dość ważną informację zignorowały obie bolesławieckie telewizje, nie odniosły się do niej władze miasta, nawet żaden radny nie interpelował w tej sprawie. Po prostu przyjęto oświadczenie do milczącej wiadomości. Po półtora miesiąca jest reakcja. Z materiały Telewizji Łużyce dowiadujemy się, że miasto przeniosło swoją paradę ceramiczną na sobotę, czyli dzień, w którym od wielu lat organizowano Gliniadę, co niewątpliwie utrudni ewentualną organizację Gliniady przyszłorocznej. Podczas niej ma być także możliwość malowania się gliną. W sondzie ulicznej jeden z pytanych nazywa to podróbką.

Jak informuje rzeczniczka miasta, Agnieszka Gergont, do władz miasta zgłosiło się stowarzyszenie Via Sudetica, które do 2013 roku organizowało Gliniadę (jego współtwórcą i przez pewien czas prezesem był Bogdan Nowak).
– Mają doświadczenie w organizacji tego typu happeningów no i myślę, że każdy podczas tej parady znajdzie coś dla siebie – mówi Gergont.

Ze słów rzeczniczki magistratu wynika, że miasto z poszanowniem praw Bogdana Nowaka, który zastrzegł m.in. nazwę Gliniada, stworzy przy pomocy Via Sudetica możliwość malowania się gliną podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki “jeżeli przyjadą ludzie z zewnątrz i będą chcieli się wymalować gliną”.

– To tak jak marka chińska – mówi w sondzie ulicznej mężczyzna pytany przez TV Łużyce – podróbki, czyli niekoniecznie dobre.

TUTAJ znajdziesz oświadczenie Bogdana Nowaka w sprawie Gliniady 2015.

Kategorie:
news · wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Zamiast Gliniady będzie podróbka?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Elektroniczna ewidencja czasu pracy. Udogodnienie dla pracodawcy czy zmora pracowników?

  Prowadzenie wykazu czasu pracy zatrudnionych w firmie osób jest wymogiem prawnym, a więc obowiązkiem każdego pracodawcy. Niektóre firmy jednak wciąż...

  Zamknij