cze 18, 2015
4745 Wyświetleń
1 3

Zamiast Gliniady będzie podróbka?

Napisany przez

1 maja tego roku Bogdan Nowak oświadczył, że nie zorganizuje Gliniady w tym roku. Co ciekawe, tę dość ważną informację zignorowały obie bolesławieckie telewizje, nie odniosły się do niej władze miasta, nawet żaden radny nie interpelował w tej sprawie. Po prostu przyjęto oświadczenie do milczącej wiadomości. Po półtora miesiąca jest reakcja. Z materiały Telewizji Łużyce dowiadujemy się, że miasto przeniosło swoją paradę ceramiczną na sobotę, czyli dzień, w którym od wielu lat organizowano Gliniadę, co niewątpliwie utrudni ewentualną organizację Gliniady przyszłorocznej. Podczas niej ma być także możliwość malowania się gliną. W sondzie ulicznej jeden z pytanych nazywa to podróbką.

Jak informuje rzeczniczka miasta, Agnieszka Gergont, do władz miasta zgłosiło się stowarzyszenie Via Sudetica, które do 2013 roku organizowało Gliniadę (jego współtwórcą i przez pewien czas prezesem był Bogdan Nowak).
– Mają doświadczenie w organizacji tego typu happeningów no i myślę, że każdy podczas tej parady znajdzie coś dla siebie – mówi Gergont.

Ze słów rzeczniczki magistratu wynika, że miasto z poszanowniem praw Bogdana Nowaka, który zastrzegł m.in. nazwę Gliniada, stworzy przy pomocy Via Sudetica możliwość malowania się gliną podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki „jeżeli przyjadą ludzie z zewnątrz i będą chcieli się wymalować gliną”.

– To tak jak marka chińska – mówi w sondzie ulicznej mężczyzna pytany przez TV Łużyce – podróbki, czyli niekoniecznie dobre.

TUTAJ znajdziesz oświadczenie Bogdana Nowaka w sprawie Gliniady 2015.

Kategorie:
news · wideo
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Zamiast Gliniady będzie podróbka?

 • Ot piękna prowokacja i manipulacja. Via robi podróbę Gliniady… Via angażuje się w różne projekty, nie tylko organizację tegorocznej parady. Odnoszę wrażenie, że za cokolwiek by się nie wzięła Via, to zawsze będzie ktoś, kto dorobi do tego jakąś ideologię. Pani rzecznik różne rzeczy może mówić, nikt nie ma zamiaru kopiować czy podrabiać Gliniady.
  Opowiem wam bajkę: dawno dawno temu, w królestwie za siedmioma górami i dolinami była grupa zgranych przyjaciół, która w pewnym momencie napędziła stracha złemu królowi. Jednakże po pewnym czasie, czy to z powodu odmiennych charakterów, czy to z powodu braku wzajemnego zaufania zaczęli na siebie złowrogo spoglądać. Wykorzystał to zły czarownik, który zaczął puszczać różne ploty w świat, które to ploty wracały i jeszcze bardziej różniły dawnych przyjaciół. Itak to trwa do dnia dzisiejszego…

  P. Klasa 18/06/2015 18:42 Odpowiedz
 • czytelnik 18/06/2015 17:37 Odpowiedz
 • Takie stowarzyszenia skladajace sie z takich a nie innych „Kradcow” pomylsow daleko nie zajda. WSTYD

  ONa 18/06/2015 12:40 Odpowiedz
 • I tak mały „antysystemowiec” rękami sierot po Glinopapie dobija pomysłodawcę. Ile wam car obiecał? (ZMODEROWANO)

  jonatan 18/06/2015 10:19 Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem? Do MCC zgłosili się „przyjaciele” Nowaka ze Stowarzyszenia Via Sudetica i w własnej woli zaproponowali przeprowadzenie „niby gliniady” za kilka srebrników?
  Jaka z tego nauka?
  Otóż wnioski nasuwają się biblijne- Judasz nie umarł bespotomnie

  c`est la vie 18/06/2015 09:57 Odpowiedz
 • Nieładnie raczej tak podkraść pomysł. To już zwykła przyzwoitość nakazuje.

  ula 18/06/2015 09:51 Odpowiedz
 • masakracja jakaś… aż po prostu żal brać udział tegorocznym w BŚC :/

  uciak 18/06/2015 09:40 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish