Lip 3, 2015
3843 Wyświetleń
1 0

I LO najlepsze, II jest drugie – wyniki matur w Bolesławcu

Napisany przez

W zdawalności egzaminu maturalnego na Dolnym Śląsku bolesławieckie licea zajęły czwarte miejsce ustępując tym z powiatów: wrocławskiego, dzierżoniowskiego i ząbkowickiego. Technika  zajęły trzecie miejsce województwie tuż za powiatem oleśnickim i jeleniogórskim. Warto zaznaczyć, że Wrocław zajął dopiero 29 miejsce, a powiat legnicki – 28.  


Wśród bolesławieckich liceów, w których egzamin dojrzałości był przeprowadzany już w nowej formule programowej lepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bolesławcu z bardzo dobrym wynikiem – 98,30% zdawalności. Tuż za nim – II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu – 86,50%. 


Wśród techników, gdzie obowiązywała jeszcze stara formuła egzaminu najwyżej w rankingu znalazł się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra. Henryka Sucharskiego w Bolesławcu- 82,90% i kolejno Zespół Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu – 77,36%, Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu- 76,90%, Zespół Szkół Mechanicznych im. Ludwika Waryńskiego w Bolesławcu – 72,20% i Zespół Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu – 66,00%. Warto pamiętać, że w przypadku szkół technicznych różna liczba uczniów przystępuje do egzaminu dojrzałości. 

Informacja: Starostwo Powiatowe

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do I LO najlepsze, II jest drugie – wyniki matur w Bolesławcu

  • Jakaś kreatywna ta statystyka, bo jeśli porównać liczbę uczniów, którzy zdali egzaminy maturalne do ogólnej liczby uczniów klas maturalnych to np. dla ZSM wynik tzw “zdawalności”jest miażdżący i wynosi 30,2% i w żaden sposób nie nawiązuje do podanego wyżej wyniku 72,2%. Prawda jest taka,że w tym roku w ZSM na 43 uczniów klas maturalnych, maturę zdało 13. Wnioski pozostawiam b/komentarza.

    Jarosław Kociuba 04/07/2015 21:32 Odpowiedz
  • Brawo bolesławieccy korepetytorzy, brawo pociągnięci po kieszeni rodzice!

    Daro 03/07/2015 11:58 Odpowiedz
  • No, gwizdek, już możesz pisać u siebie, że II LO zajęło wysokie 2. miejsce i wystawić fakturę szkole. Widać ile warta jest twoja reklama. Buhahaha

    henry 03/07/2015 07:27 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak uchronić się przed awarią samochodu?

Wielu z nas nie wyobraża sobie w dzisiejszych czasach nawet jednego dnia bez samochodu. Jest […]

Zamknij