lip 30, 2015
1918 Wyświetleń
0 0

Awaria kolejowa na linii Wrocław – Bolesławiec. Dwoje pasażerów z lekkimi ranami.

Napisany przez

Wczoraj pociąg Kolei Dolnośląskich relacji Wrocław – Bolesławiec (15:26) został uszkodzony przez zerwaną trakcję elektryczną. Pociąg przed Mrozowem przez kilkanaście sekund ostro hamował. Tuż przedtem pasażerowie usłyszeli głośny trzask, sądzili, że być może pociąg uderzył w jakieś auto na przejeździe kolejowym. Dopiero kiedy zobaczyli za oknem zerwany kabel trakcji, zorientowali się co się dzieje.

Kabel uderzał w okna i drzwi pociągu, rozbił szybę w drzwiach, przy których stali pasażerowie. Dwie osoby zostały lekko poranione odłamkami szkła.

– Profesjonalnie zachowali się pracownicy kolei – mówi jedna z pasażerek pociągu. – Zachowali spokój, opanowali sytuację. Po pewnym czasie podstawiono pociąg zastępczy i po specjalnym trapie przeszliśmy do niego i pojechaliśmy dalej .

– Pociąg wjechał przy prędkości 160 km/h w obniżoną sieć trakcyjną – Justyna Stachniewicz z Kolei Dolnośląskich. – Została uszkodzona szyba czołowa i boczne drzwi, uszkodzenia były bardzo duże i niestety pociąg nie mógł pojechać dalej. Prąd wyłączono a pasażerów przesadzono do następnego pociągu na tym szlaku, skutkowało to także opóźnieniami kolejnych pociągów, gdyż jeden tor był zamknięty. Przepraszamy pasażerów za niedogodności i opóźnienia.

Komisja do badania wypadków kolejowych zbada ten wypadek i przyczyny obniżenia sieci trakcyjnej.
Za sieć odpowiadają Polskie Linie Kolejowe a nie Koleje Dolnośląskie.

Ilustracja: Koleje Dolnośląskie

 

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish