sie 5, 2015
1833 Wyświetleń
4 0

Znika jedna z najbardziej rozpoznawalnych dolnośląskich imprez plenerowych. – Wyborcza o Gliniadzie której nie będzie

Napisany przez

Zamiast parady glinoludów tegoroczną atrakcją Dni Bolesławca będą importowane z Pirenejów niedźwiedzie – pisze w dzisiejszej Gazecie Anna Saraczyńska.

– Z wielką przykrością muszę stwierdzić, że nie mam już siły na budowanie bolesławieckiej flagowej imprezy za swoje i glinoludów ciężko zarobione pieniądze. Nie chcę się bawić w kotka i myszkę ani kopać z koniem, czyli z władzami miasta. – mówi dla gazety Bogdan Nowak.

– Oczywiście żałujemy, że Gliniady nie będzie, ale zapewnimy inne atrakcje: choćby koncerty Farben Lehre, Kamila Bednarka, ELO. Zaprosiliśmy też performerów z Hiszpanii, czyli Niedźwiedzie z Pirenejów, które będą animować zabawy w mieście. – mówi Ewa Lijewska-Małachowska, szefowa Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,18488486,znika-jedna-z-najbardziej-rozpoznawalnych-imprez-regionu.html#ixzz3hvTikXU1

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Znika jedna z najbardziej rozpoznawalnych dolnośląskich imprez plenerowych. – Wyborcza o Gliniadzie której nie będzie

  • To najlepszy obraz naszych władz. Zewnętrzny i obiektywny. Nie jestem jakimś specjalnym fanem Gliniady i Nowaka, ale widać, że ta impreza ma potencjał i promuje nasze miasto. Po każdej paradzie tysiące turystów robiło miliony zdjęć i filmików, które potem krążyły w sieci. Tego nie będzie. Prezydent mimo swej niechęci do Nowaka powinien to przeboleć i dać się rozwijać się tej imprezie nawet jeśli nam się ona być może znudziła. Dla innych jest czymś wyjątkowym i spektakularnym. Niestety władze miasta promują Bolesławiec w samym Bolesławcu i dają wrażenie że tu jest jak u Pana Boga za piecem. Tak nie jest i inni to widzą.
    Pomyślcie, gdyby ta gliniada i blues były dziełem ludzi ratusza to nie 45, a 100 tysięcy byloby na to wydane, by mógł błyszczeć ten co ma.
    Szkoda.

    olas 05/08/2015 11:24 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish