prn. 27, 2015
1333 Wyświetleń
0 0

Relacja z październikowego Exlibrisu Teatralnego

Napisany przez

„Książka jest przedmiotem z utajonym życiem. Ożywia ją lektura, więc bądźmy siłą sprawczą – czytajmy. A jak wiadomo, kto czyta – żyje po wielekroć. Światy przedstawione na kartkach książek postanowiliśmy przedstawić na scenie, wybierając lekturę, a nie adaptację – z szacunku dla tekstu literackiego. Na wybranych książkach umieszczamy nasz teatralny ekslibris – znak czytelniczych spotkań w teatrze – mamy nadzieję, że stanie się znakiem jesiennych i zimowych popołudni, spędzonych razem z Państwem”. 25 października, w Teatrze Starym, Warsztaty Literackie MDK przypomniały teksty Michaiła Bułhakowa: „Mistrza i Małgorzatę”, „Powieść teatralną”, „Fatalne jaja” i „Diaboliadę”. Fragmenty książek w teatralnej aranżacji czytali: Dariusz Gołębiewski, Karolina Zdunek, Łukasz Chmielewski, Maja Siegień, Julia Klementowska, Anna Zając i Dorota Łanoszka. Zaproszony gość, Pani Maria Sobolska, zechciała podzielić się z uczestnikami spotkania swoimi refleksjami na temat autora, jego epoki i utworów oraz przeczytać wybrane przez siebie fragmenty – za co organizatorzy Ekslibrisu Teatralnego bardzo dziękują. W formule collage’u, jaką miało niedzielne spotkanie, zawarła się również – poza tematem – impresja sceniczna „Pięć minut” w wykonaniu Doroty Łanoszki. Było to pierwsze z planowanych spotkań, na które Warsztaty Literackie wraz z prowadzącą je Katarzyną Pranić pragną Państwa zaprosić w tym sezonie jesienno – zimowym. Kolejny Ekslibris Teatralny planujemy już 29 listopada 2015 roku o godz. 17:30, oczywiście – w Bolesławieckim Teatrze Starym.

Galerię zdjęć z wydarzenia można obejrzeć TUTAJ

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish