Lut 6, 2016
1596 Wyświetleń
3 0

Bolesławiecki spektakl Teatru z jednej gliny w finale Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych

Napisany przez

Spektakl “Jagody” w reżyserii Anety Ćwieluch zakwalifikowano do drugiego – ogólnopolskiego – etapu konkursu jako jeden z siedmiu najlepszych w kategorii spektakli przygotowanych w placówkach oświatowych. Do 13 lutego jury zdecyduje czy oparta na tekstach Marii Konopnickiej opowieść trafi do finału (będą w nim maksymalnie po trzy spektakle z każdej kategorii) i zostanie poddana internetowemu głosowaniu widzów iTeatru (iteatr.tvp.pl) oraz końcowej ocenie Jury.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali w Warszawie 13 marca 2016 r.

Celem Przeglądu jest nie tylko wyłonienie i nagrodzenie najzdolniejszych artystycznie uczniów, ale również ukazanie spraw dla nich istotnych i poruszających wyobraźnię. Przegląd to okazja do podjęcia prób teatralnych realizacji tych utworów klasyki polskiej, które pozostają żywe dla pokolenia dzieci i młodzieży w 2015 roku. Młodzi twórcy otrzymali szansę na stworzenie swojego widzenia „naszej klasyki” i znalezienie w teatralnych inscenizacjach jej współczesnego, być może nieoczekiwanego znaczenia.

 

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Syndrom Sztokholmski

Mijają kolejne tygodnie, a kwestia przyszłości Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych wciąż pozostaje tajemnicą. Pewne […]

Zamknij