Mar 6, 2016
1520 Wyświetleń
3 0

Michał Rusinek w Bibliotece… o Wisławie Szymborskiej

Napisany przez

Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza na spotkanie z Michałem Rusinkiem 11 marca (w piątek) o godz. 11.00.

Piętnaście lat sekretarzowania takiej osobie? Doprawdy, nie było w tym nic zwyczajnego.

Ona – świeżo upieczona Noblistka, On – magister filologii polskiej. Miał jej pomagać przez trzy miesiące, między przyznaniem a wręczeniem nagrody w 1996 roku. Został dłużej. Poetka i jej Pierwszy Sekretarz. W tej książce spotykamy Wisławę Szymborską, której do tej pory nie znaliśmy. To portret osoby nieprzeciętnej, damy o niezwykłym poczuciu humoru, a zarazem umiejętności mówienia o sprawach najistotniejszych. Portret, który pozwala zbliżyć się do niej i istoty jej poezji. Z takim taktem, subtelnością i wnikliwością mógł o Noblistce napisać tylko jeden Autor.   [info z okładki książki]

Rusinek_Nic-zwyczajnegoMichał Rusinek – doktor habilitowany nauk humanistycznych, literaturoznawca, tłumacz, pisarz. Jest adiunktem w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wykłada teorię literatury i retorykę. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.

Prowadzi Fundację Wisławy Szymborskiej.

 

Kategorie:
kultura
  http://www.mbp.boleslawiec.pl

  Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Budynek główny usytuowany jest w centrum - przy ul. Sądowej 8. Filia znajduje się przy ul. Staroszkolnej. Zbiory - ogółem - kształtują się na poziomie 150 tysięcy. Czytelnicy mogą korzystać z Internetu i bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Odrestaurowany fortepian z Teatru Starego w TVN24

  TVN24 podjął temat odrestaurowania zabytkowego fortepianu z Teatru Starego, wpsaniałego instrumentu, o którym pisaliśmy TUTAJ. […]

  Zamknij