maj 19, 2016
2381 Wyświetleń
1 8

List do prezydenta miasta w sprawie Festiwalu Bieli

Napisany przez

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracam się do Pana w imieniu Festiwalu Bieli, który mam przyjemność reprezentować i współtworzyć.

Chcę przedstawić oficjalne stanowisko Festiwalu Bieli/ Festiwalu Tolerancji który będzie miał miejsce w dniach 24-25.06.2016 we Wrocławiu jako część programu Wrocław Europejska Stolica Kultury.

Pojawiają się insynuacje i pomówienia o rzekomym „wyprowadzeniu Gliniady z Bolesławca”; jest to dla nas, autorów odrębnego działania artystycznego krzywdzące i nieprawdziwe.

Założenia teoretyczne i główna myśl jaka towarzyszyła Twórcom Festiwalu Bieli jest inna od założeń Gliniady, która jest i zawsze będzie jako zjawisko kulturalne i socjologiczne związana z miastem gdzie powstała; czyli Bolesławcem.

Festiwal Bieli i Glinadę na pewno łączy osoba pomysłodawcy i autora obu idei czyli pana Bogdana Nowaka. Jest dużym zaszczytem i przyjemnością dla nas, Festiwalu Bieli, współtworzenie działań artystycznych z tak kreatywnym i zasłużonym dla kultury człowiekiem, jednak mamy pełną świadomość, że artysta niezależny ma prawo współdziałać z wieloma osobami, instytucjami w ramach kreacji artystycznej i nie uzurpujemy sobie prawa do wyłącznej współpracy z nikim kto tworzy nasz Festiwal.

Gliniada jest częścią wydarzeń kulturalnych związanych z Bolesławcem.

Festiwal Bieli nie ma podpisanej umowy na wyłączność współpracy z panem Bogdanem Nowakiem.

Nie miałam jeszcze przyjemności poznać Pana osobiście, ale mam nadzieję, że reprezentujemy wspólny front jakim jest promocja tego regionu Polski i aktywizacja działań kulturalnych, dzięki którym możemy tylko przysłużyć się Polskiej Kulturze.

Reprezentuję Festiwal Bieli, nie jestem impresario pana Bogdana Nowaka, jednak śmiało mogę napisać, że my nie rościmy sobie żadnych praw do wyłącznej współpracy z artystą, z tego co wiem pan Nowak jest otwarty do rozmów i działań jakie mogły by prowadzić do reaktywacji Gliniady na terenie Bolesławca.

Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Pana wsparcie, oraz uczestnictwo do którego Pana zapraszamy. Będę także wdzięczna za pomoc w propagowaniu tak pięknej idei w Bolesławcu. Liczymy na aktywny udział otwartych, kreatywnych Bolesławian,

Łączę wyrazy szacunku

Weronika Kobylińska

Dyrektor PR Festiwalu Bieli

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do List do prezydenta miasta w sprawie Festiwalu Bieli

  • Karinka czytasz w moich myślach …:) czytając ten list zastanawiałam sie co tej Pani naopowiadano…

    Renee 25/05/2016 00:17 Odpowiedz
  • Przepraszam, prezydent Roman żali się komuś, że Nowak wyprowadził Gliniadę z Bolesławca? Przecież ten list to jakieś kuriozum. Wygląda na to, że babka tłumaczy się prezydentowi miasta, który o nic jej nie pytał i z którym nic jej nie łączy z działań faceta, który może robić co zechce i sobie robi we Wrocławiu – a Roman o nic go nie prosi.

    Karinka 19/05/2016 18:06 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish