lip 5, 2016
1674 Wyświetleń
1 1

Kolejny sukces Klaudii Kowalik

Napisany przez

Klaudia Kowalik z Teatru „Z jednej gliny” z monodramem „Dwudziesty pierwszy ” w miniony weekend zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie. Festiwal jest międzynarodowym przeglądem teatru jednego aktora odbywającym się cyklicznie od 2005 r., jest też jednym z ważniejszych wydarzeń w tego typu teatrze w Polsce. W trakcie Festiwalu prezentowane są przedstawienia wybitnych artystów, rozpoznawalnych na arenie nie tylko polskiej oraz młodych i nowatorskich twórców jednego aktora. W konfrontacji konkursowej – ocenianej przez profesjonalistów – bierze udział ok. 15-20 młodych twórców z całej Polski, którzy niedawno rozpoczęli lub rozpoczynają swoją drogę artystyczną.

Klaudia niedawno zdobyła III Nagrodę na finale 61. Finał OKR w Słupsku. Monodram „Dwudziesty pierwszy” powstał w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu pod opieką Anety Ćwieluch na podstawie powieści Doroty Terakowskiej „Tam gdzie spadają anioły” i „Poczwarka” oraz „Alicji w krainie czarów”  Carolla Lewisa.

Kategorie:
kultura
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish