sie 19, 2016
4349 Wyświetleń
2 0

Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” na wystawie prezentującej nowe wzornictwo ceramiczne

Napisany przez

Ujęte w postać naczyń nowe dekoracje i kształty autorstwa Janiny Bany-Kozłowskiej, Danuty Amborskiej, Iwony Pieli i Barbary Kozłowskiej-Trojnar można od czwartku oglądać w galerii „małej Białej” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

IMG_1963

Wystawa czynna do niedzieli 21 sierpnia prezentuje najciekawsze nowe wzory największych bolesławieckich producentów ceramiki. Wśród nich nie mogło zabraknąć firmy o najdłuższej powojennej historii – Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”.

IMG_1961
– Przygotowaliśmy na tę wystawę dwie kolekcje – mówi Wiesław Ogrodnik, Prezes Zarządu ZC „BOLESŁAWIEC”. – Pierwsza z nich była prezentowa na targach Ambiente we Frakfurcie i uzyskała tam bardzo dobre recenzje a rynek odpowiedział bardzo dużymi zamówieniami. Druga kolekcja jest premierą utrzymaną w klimacie wiosennym i mam nadzieję, że ona również spotka się z entuzjastycznymi reakcjami rynku. Pokazujemy tutaj to co mamy najnowsze i najciekawsze. Zapraszamy do Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” nie tylko podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki ale także po nim. Każdy znajdzie w naszej ofercie coś co może go zainteresować i zachwycić.

IMG_1952

Kolekcja prezentowanych na ekspozycji Zakładów garnków, półmisków, salaterek i sztućców przeznaczona jest zarówno do gastronomii, jak i do codziennego użytku. Są to naczynia, w których można nie tylko przygotować potrawy, ale również podgrzewać, zapiekać w piekarniku i serwować na stół. Formy naczyń oparte są na nowoczesnej linii geometrycznej prostokątów, owali i walców.

Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem a produkty oglądano z uwagą. Na wernisażu pojawiły się także „Zdobinki” z ZC „BOLESŁAWIEC”.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish