paź 6, 2016
1468 Wyświetleń
0 0

WROSTJA ponownie w Bolesławcu

Napisany przez

Po roku wyczekiwania, wraz z pierwszymi zimnymi podmuchami jesieni do Bolesławca po raz kolejny zawita monodram z najwyższej półki. W ramach 50. edycji Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora w Teatrze Starym zobaczymy spektakl rosyjskiego dramaturga Edvarda Radzynskiego „Koba/Stalin” w wykonaniu litewskiego aktora Aleksandra Rubinovasa.
Koba to rewolucyjny pseudonim Stalina. Historię jednego z najstraszniejszych dyktatorów w dziejach poznamy z perspektywy jego przyjaciela Fudżi. Przez wiele lat Fudżi i Koba wspólnie dzielili ostatnią kromkę chleba, by w końcu wspólnie cieszyć się zwycięstwem rewolucji. Jednak wkrótce wojownik Koba stopniowo przerodził się w dyktatora Stalina, który pragnął rządzić sercami i umysłami wszystkich.
Wrogowie Koby zaczęli znikać, tak samo jak i niemal wszyscy przyjaciele. Przedstawienie odkrywa paradoks Stalina. Dlaczego eliminował nie tylko wrogów, ale także swoich najlepszych przyjaciół? To opowieść o strachu, który stanowi podstawę do istnienia takich dyktatorów, o strachu, który jest przyczyną najbardziej nikczemnych zbrodni. Aleksandras Rubinovas tchnął prawdę w postać Fudżi, odmalowując jego lęk, poniżenie, oddanie i dławioną nienawiść do dawnego druha. Przywołał odważnymi kreskami postać Koby, jego sposób mówienia, gesty i stalowy wzrok, który tak paraliżował otoczenie.
Rubinovas przedstawia obraz komunistycznej tyranii z sugestywną siłą, ocierając się na scenie o artystyczne mistrzostwo.

Zapraszamy do Teatru Starego 20 października 2016 o godz. 19.00

WSTĘP BEZPŁATNY

Więcej na temat WROSTJA:

facebook.com/WROSTJA
www.wrostja.pl/

Informacje i zdjęcie: materiały WROSTJA.

Tagi artykułu:
· · · · ·
Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish