paź 11, 2016
1752 Wyświetleń
3 1

Nowa wystawa w Galerii Teatru Starego

Napisany przez

Jeszcze nie nacieszyliśmy się batikami i witrażami z pracowni Katarzyny Sas, a już w Galerii Teatru Starego możemy oglądać kolejną wystawę. Tym razem owoce swojej wytężonej pracy podczas plenerów wakacyjnych zaprezentowali podopieczni Joanny Mysłek-Michnowskiej.

W piątek 7 października w teatralnym foyer zawisło kilkadziesiąt fantastycznych rysunków i obrazów – portretów, martwych natur, pejzaży i abstrakcji – wykonanych w różnych stylach i technikach, od ołówka po akwaralę. Towarzyszy im bogata kolekcja równie różnorodnych i intrygujących dzieł ceramicznych: naturalnej wielkości głowy, mozaiki, mniejsze i większe wazony, donice, wymyślne, kolorowe kubki, miseczki i talerzyki, w tym także wykonane na kole garncarskim, oraz wszelkiego rodzaju drobiazgi, takie jak tajemnicze serduszka, figurki i inne przedmioty niewiadomego przeznaczenia. Nie zabrakło również zdjęć upamiętniających przebieg plenerów.

Na wernisażu oprócz autorów prac pojawili się także ich krewni i znajomi, a także zwykli miłośnicy sztuki – niekoniecznie w pełni profesjonalnej, ale za to szczerej, płynącej z głębi serca i całkowicie bezinteresownej. Rozpromieniona jak zawsze opiekunka plenerowiczów Joanna Mysłek-Michnowska wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy, a w zamian została obdarowana naręczem kwiatów. A na koniec, nasyciwszy się sztuką, goście wernisażu zostali zaproszeni na smakowity poczęstunek, na który złożyły się m.in. ciasta domowej roboty upieczone przez rodziców naszych młodych artystów. Nastrojowa teatralna atmosfera zachęcała do refleksji, wymiany myśli i wrażeń. Czas płynął niepostrzeżenie, aż żal było wracać do szarej jesiennej rzeczywistości.

wernisaz-355 wernisaz-354 wernisaz-344 wernisaz-340 wernisaz-335 wernisaz-330 wernisaz-328 wernisaz-322 wernisaz-316 wernisaz-310 wernisaz-307 wernisaz-305 wernisaz-300 wernisaz-290 wernisaz-357

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish