Lis 11, 2016
1319 Wyświetleń
3 1

Śniadania, które dają moc

Napisany przez

W tym roku, już po raz szósty, wiele placówek w Polsce uczestniczy w skierowanym do grup przedszkolnych oraz klas 1–3 szkół podstawowych ogólnokrajowym programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”, celem którego jest walka z niedożywieniem dzieci oraz wspieranie szkół w edukacji na temat zdrowego odżywiania. Kwintesencją podejmowanych do tej pory działań było zorganizowane 8 listopada wspólne śniadanie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Osłej do wspólnego śniadania, przygotowywanego w ramach programu, zasiedli już po raz drugi. Przyrządzali je pod czujnym okiem oraz przy wsparciu rodziców i nauczycieli. Dzieci miały okazję przekonać się, że jedzenie, o którym mówi się że jest zdrowe, może być jednocześnie smaczne i atrakcyjne, a bycie kucharzem – to również mnóstwo zabawy. Podczas śniadania dodatkowej strawy, tym razem duchowej, dostarczyli uczniowie klasy II i III inscenizacją wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

Szkoła Podstawowa w Osłej jest przykładem na to, że małe szkółki, z garstką uczniów i ich rodziców ale zaangażowanych w pracę i wspierających całym sercem podejmowane działania – prócz tej płynącej ze zdrowych śniadań, mają swoją wewnętrzną, godną pozazdroszczenia moc!

Tekst: Małgorzata Laskowska
Zdjęcia: Marzanna Liputa

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Śniadania, które dają moc

  • Super dzieciaki ,a.rodzice jeszcze fajniejsi,można na nich.polegać.w.każdej chwili

    ZOSIA Żak 12/11/2016 17:47 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
O rynkowych ćwiartkach i dawnych ulicach

Bolesławieckie ulice w ciągu wieków niejednokrotnie zmieniały swe nazwy. Jednakże po drugiej wojnie światowej doszło […]

Zamknij