lis 25, 2016
2033 Wyświetleń
5 0

Spektakl „Cudaczek Wyśmiewaczek”

Napisany przez

Teatr Stary zaprasza dzieci na przedstawienie „Cudaczek Wyśmiewaczek” w wykonaniu wrocławskiego Teatru na Ostrowie. Jest to zabawna współczesna opowieść o pokonywaniu własnych słabości. Inspiracją dla spektaklu jest kultowa książka Julii Duszyńskiej o tym samym tytule. Bohaterka spektaklu – Zuzia to dziewczynka, która na wszystko się obraża. Dzieje się tak za namową małego skrzata, Cudaczka Wyśmiewaczka.

Cudaczków na świecie jest wielu i są bardzo różni. Wyglądają też bardzo różnie. Najprościej można ich podzielić na mniej i bardziej złośliwych. Ci mniej złośliwi mają jedynie nosy jak baryłki, a ci najzłośliwsi szpiczaste uszy. Żywią się złością, grymasami i obrażonymi minami dzieci. Gdy zachowanie Zuzi staje się nieznośne, nieoczekiwanie w jej życiu pojawia się niecodzienny gość…

Spektakl zachwyca kunsztem aktorskim, urokliwą scenografią i wielością form lalkarskich. Natomiast piękne piosenki i mądre przesłanie sprawią, że każdy pokocha tę opowieść.

Występują:

Ewelina Niewiadowska, Magdalena Mielczyk, Karolina Szczepanowska oraz Tomasz Lipka

Reżyseria: Kinga Maciejewska

Muzyka: Przemysław Michalak

Kostiumy: Małgorzata Bekalarska

Choreografia: Ola Osowicz

Teatr Stary

3 grudnia 2016, godz. 13.00 i 15.00

Wstęp bezpłatny – obowiązują wejściówki, które można otrzymać w sekretariacie Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu przy ul. Grunwaldzkiej 5 w godz. 9-17.

Kategorie:
kultura
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish