Gru 15, 2016
2079 Wyświetleń
2 4

Będzie WOŚP w Bolesławcu!

Napisany przez

15 stycznia, w dniu dwudziestego piątego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Teatrze Starym odbędzie się kilkugodzinny koncert artystów związanych ze Stowarzyszeniem Blues nad Bobrem oraz podopiecznych MDK. Pomysł wyszedł ze Stowarzyszenia.

– Jest mi przykro, że od paru lat nie ma WOŚP w Bolesławcu – mówi Krystyna Juszkiewicz. – Tym bardziej, że to już XXV finał a ja pracowałam przy organizacji pierwszego, jeszcze w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Jestem zwolenniczką tej akcji mimo różnych opinii, które które krążą na jej temat, i wspieram ją całym sercem. Spotkałam się z dużym entuzjazmem dla pomysłu organizacji koncertu, zarówno w Stowarzyszeniu jak i w MDK. Uważam że to jest taka akcja, w którą każdy powinien się włączyć.

Szczegóły koncertu na razie są ustalane a program dopracowywany. Kiedy będą już konkretne ustalenia, na pewno dowiecie się o nich z Bolec.Info i z portalu Bobrzanie.pl

Krystyna Juszkiewicz podkreśla, że będzie to nie finał a koncert w dniu finału. Impreza, na którą każdy będzie mógł przyjść i na której będzie odbywać się kwesta na rzecz WOŚP.

Ostatni duży finał WOŚP odbył się w Bolesławcu w roku 2012 i zakończył się niezbyt szczęśliwie. Sztab rozpadł się jeszcze przed finałem a sam finał był fatalnie zorganizowany. W 2013 i 2014 roku odbywał się finał pod hasłem Rajdowa WOŚP organizowany przez BC Rally Team.

Fundacja Jurka Owsiaka kilka razy przeznaczała rozmaity sprzęt dla bolesławieckiego szpitala, dzięki urządzeniu z WOŚP na przykład każdy noworodek w naszym szpitalu ma badany słuch. Ale nie tylko szpitalowi pomogła WOŚP. W 2011 roku strażacy z Wierzbowej, Jurkowa i Parowej dostali od Fundacji motopompy a Ochotnicza Straż Pożarna z Nowogrodźca otrzymała agregat prądotwórczy.

25 finał odbywa się w celu ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Oprócz Bolesławca, zbiórki odbędą się w Parowej, Świętoszowie i Nowogrodźcu.

Kategorie:
news
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Będzie WOŚP w Bolesławcu!

 • Bravo.Dobra zmiana…:)

  Piotr Żak 15/12/2016 17:08 Odpowiedz
  • … je***ć dobrą zmianę!

   cemoi07 15/12/2016 22:40 Odpowiedz
 • … i bardzo dobrze! cieszę się, a najbardziej ci, którym przyjdzie, z woli Boga, walczyć o życie w szpitalach…

  cemoi07 15/12/2016 15:06 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dwie premiery z Bolesławieckiej Szkoły Filmowej

Już w najbliższy wtorek, 20 grudnia o godzinie 19:30 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” odbędą się […]

Zamknij