gru 22, 2016
4372 Wyświetleń
13 2

Russtracja

Napisany przez

Prawo i Sprawiedliwość uznało, że Bolesław Kubik, którego imię nosi bolesławiecka ulica ozdobiona od niedawna tablicą smoleńską, był oficerem UB. Władze miasta wystąpiły więc do Instytutu Pamięci Narodowej z zapytaniem i okazało się, że domniemanie jakoby pierwszy powojenny burmistrz Bolesławca, Bolesław Kubik był funkcjonariuszem UB, nie znajduje potwierdzenia w dokumentach IPN. (Więcej na Bolec.Info TUTAJ.)

Gdyby Bolesławiecki PiS miał jeszcze jakieś uwagi do nazw ulic w naszym mieście, podrzucamy lokalnemu szefowi tej partii, Janowi Russowi (na dymku) listę innych ulic z literami „u” i „b”:

Redakcji Bobrzan wydaje się podejrzana na przykład BUkowa, bo czytana wspak… no chyba nie ma wątpliwości o co chodzi. KaszUBska sama prosi się o lustrację (i nie chodzi tu o pochodzenie Donalda Tuska). A jest w naszym mieście i LUBańska, dawniej 22 lipca! Ulica Majora „HUBala” – tego to nawet bolesławiecki PiS nie musi awansować na oficera, jak awansował Kubika.

Macie jakieś swoje sugestie co do zmiany nazw ulic w Bolesławcu?

Kategorie:
dymki
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Russtracja

  • koniec mój dziadek założył straż pożarną w Bolesławcu zginął pożarze w 47nie ma jego ulicy ale nie oto chodzi szanujmy ich poświęcenie

    krzysztof stachów 22/12/2016 20:25 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish