Sty 4, 2017
2738 Wyświetleń
2 0

DJ Jegomość o Martyniuku i disco polo na imprezach dla Natemat.pl

Napisany przez

Przy okazji dyskusji o sylwestrowym występie Zenka Martyniuk w TVP portal Natemat.pl poprosił o opinię znanego i prowadzącego imprezy w całym kraju DJ-a Jegomościa, Krzysztofa Krzemińskiego z Bolesławca. W tekście “To nieprawda, że wszyscy kochają disco polo. Ale w dzisiejszej Polsce nie opłaca się krytykować tego gatunku” Krzysztof mówi o imprezach bez disco polo:

Z obserwacji Krzysztofa Krzemińskiego wynika, że są to osoby reprezentujące środowisko inteligenckie w drugim, lub nawet trzecim pokoleniu. Ich rodzice słuchali Rolling Stonesów czy Beatlesów, czyli muzyki z Zachodu. – Tu prawie wcale nie ma potrzeby grania muzyki disco polo. Łatwiej zaskoczyć ich kimś w stylu Julio Iglesiasa czy Barry’ego White’a – mówi didżej.

Dlaczego ważne są korzenie? Wyobraźmy sobie, że ślub bierze para pochodząca z małej miejscowości, która studiuje i obraca się w środowisku wolnym od disco polo. Na weselu i tak najprawdopodobniej pojawiają się kuzyni, wujkowie czy babcie, którzy chętnie posłuchają disco polo, bo je po prostu lubią. I nie wyobrażają sobie wesela bez tej muzyki.

– Ostatnio podszedł do mnie na weselu jeden z gości. Wypalił, że jeśli państwo młodzi zaprosili rodzinę, ale nie chcą zagrać muzyki, którą on lubi, to w ten sposób wyrażają brak szacunku. Pomyślałem, że może rzeczywiście warto oddać im kilka minut. Ważne, aby zawsze brać pod uwagę gości, których zaprasza się na imprezę – mówi didżej.

(…)

– Problem z edukacją muzyczną w Polsce jest taki, że wielu ludzi zatrzymuje się na disco polo. Są ludzie, którzy nie słuchają już niczego innego – mówi Krzemiński. I zauważa, że Zenek Martyniuk jest ekstra klasą polskiego disco polo – bywa zdecydowanie gorzej. – Do kanonu wchodzą takie piosenki, że aż nie mieści się w głowie. Na przykład o kolorze włosów łonowych pewnej dziewczyny, o której słyszymy w mega hicie disco polo “Szalona ruda” – mówi konferansjer.”

Więcej wypowiedzi na ten temat (nie tylko bolesławianina), przeczytacie TUTAJ.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dla przyjaźni

– O, to ty! – przywitałam Lusię, Moją Starą Dobrą Znajomą, która po długich namowach zgodziła się łaskawie jeszcze raz...

Zamknij